Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Slovákov do USA chcú voziť aj Poliaci

14.07.2017, 18:15 | Ján Blažej

Časť slovenského územia spolu s východným Rakúskom, západným Rumunskom a severných regiónov niektorých krajín bývalej Juhoslávie patrí do stredoeurópskej spádovej oblasti, ktorú si vytýčila poľská letecká spoločnosť LOT okolo medzinárodného letiska v Budapešti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Po Varšave sa totiž rozhodla lietať do USA aj z maďarského hlavného mesta. Do Budapešti 3. mája budúceho roku umiestni jedno 252-miestne lietadlo Boeing 787 Dreamliner a vytvorí týždenne štyri piatkové nonstop lety do New Yorku a dva do Chicaga.

Doteraz cestujúci z Budapešti museli cestovať k odletom do USA autami do Viedne alebo z maďarského hlavného mesta letieť najprv do Frankfurtu nad Mohanom, Paríža, alebo Zürichu, prípadne na iné veľké západoeurópske letecké križovatky a tam presadať na transatlantické spoje rôznych spoločností.

Neprehliadnite

Západoeurópske aerolínie už roky ponúkajú prestupné lety z Budapešti do USA za výhodné ceny a LOT sa tejto cenovej politike prispôsobil. Spiatočný let v ekonomickej triede do New Yorku ponúka od 428 eur a do Chicaga od 449 eur.

Na palube B-787 je okrem ekonomickej triedy aj 21 miest v pohodlnejšej prémiovej ekonomickej triede, kde stojí letenka takmer 2,5-násobne viac a 18 miest v biznis triede (aj so sklápacími sedadlami do polohy lôžka) za 5-násobok najnižšej ceny v ekonomickej triede.

Tento typ lietadla je najmladším, najmodernejším a mimoriadne hospodárnym modelom Boeingu s vysokým zastúpením kompozitných materiálov. Aerolíniám sa dodáva iba od roku 2011 a v podobe, akej lieta pre LOT, možno vidieť na fotografiách.

LOT sa snaží sťahovať na svoje severoamerické linky čoraz viac cestujúcich z postkomunistických krajín aj prestupom vo Varšave. Okrem pobaltských krajín a Ukrajiny má záujem aj o východné Slovensko. Denne mimo nedele priváža cestujúcich z Košíc k odletom do Varšavy.

Palubná kuchyňaZdroj: Ján Blažej

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Budapešť, letecká doprava, USA

Diskusia (0 reakcií)