Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenskí politici idú príkladom a ako talianske mesto porazilo koronavírus

22.03.2020 | Miroslav Homola

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

22.03.2020 | svk

je to rúško a nie rúška pani autorka, ako žurnalistka by ste mali používať slovenčinu namiesto bohemizmov, zbytočne to ľudí mätie.

https://reginazapad...

23.03.2020 | TotoTuSomJa

Ešte horšie je to so slovom "euro". Používame túto menu už viac ako desať rokov a doteraz to niektorí politici zle vyslovú (evro, príp. ako nesklonné). Pritom je to jednoduché:
http://slovensky.di...

23.03.2020 | Anonym

Hlavný dôvod rúškománie je však dokonalá kamufláž, aby bolo VIDIEŤ, že politici niečo robia, čiže pre dojem. V skutočnosti však ozajstní odborníci považujú jednorazové rúška za zbytočnosť, pretože ich antivírusová bariéra zaniká už po 20 minútach, vírus na mnohých materiáloch v kondenzáte prežíva aj 3 dni! Keď k tomu zohľadníme trestuhodné zanedbávanie diagnostiky na Slovensku s pomerne vysokým podielom bezpríznakových nositeľov vírusu, javí sa vládna doktrína rúškománie ako dobrá metóda šírenia nákazy - totiž málokto rúška likviduje po jednom použití, bezpríznakový prenášač vírusu rúško odloží na ďalšie použitie a pritom sa z rúška do prostredia odparí niekoľkotisíc infekčných viriónov. Vládni tupci asi nikdy neboli napr. v nemocničnej jedálni: tam ešte aj tzv. zdravotníci (u ktorých sa očakáva nejaké vzdelanie) prichádzajú s použitými rúškami, ktoré odkladajú na stoly, stoličky a iné plochy, ktoré môžu prísť do kontaktu s jedlom. Čo potom robí s infekčným rúškom bežný občan? Spamätajme sa a uvedomme si, že nedbalú diagnostiku ani hlúposť pod rúškom neskryjeme, alebo len dočasne a neskôr na ňu o to tvrdšie doplatíme.

24.03.2020 | Orbo

Mate pocit, ze disponujeme takym poctom rusok, aby kazdy mohol po dvoch hodinach menit? Aj keby bolo akekolvek pouzite, clovek nerozprasi okolo seba a nevdychne plnu varku. Dolezite je mat na tvari cosi. Aspon z psychologickeho hladiska pozitivne.