Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovom roka je feminizmus. Môžu za to aj škandály z Hollywoodu

12.12.2017, 10:34 | TASR

Slovom roka 2017 sa podľa renomovanej americkej spoločnosti Merriam-Webster stal výraz „feminizmus“. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Voľba na toto slovo padla vďaka tomu, že bolo počas celého roka veľmi frekventované, vysvetlil Peter Sokolowski, lexikograf tejto spoločnosti, známej najmä vďaka vydávaniu slovníkov.

V porovnaní s minulým rokom bolo zaznamenané až 70-percentné zvýšenie frekvencie vyhľadávania slova feminizmus na webovej stránke Merriam-Webster.com.

Neprehliadnite

K mimoriadnej „popularite“ tohto výrazu podľa spoločnosti prispel januárový pochod žien, ktorý sa uskutočnil deň po inaugurácii amerického prezidenta Donalda Trumpa. Častejšie vyhľadávanie tohto slova zrejme súviselo aj s vyjadrením poradkyne Bieleho domu Kellyanne Conwayovej, ktorá vyhlásila, že nie je feministka.

Ďalším faktorom boli i nedávne obvinenia zo sexuálneho obťažovania voči hollywoodskemu magnátovi Harveymu Weisteinovi.

O titul najpopulárnejšieho slova Merriam-Webster súperili aj výrazy recuse (odmietnuť účasť), empathy (empatia), dotard (detinský), federalism (federalizmus), hurricane (hurikán) či gaffe (faux pas).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy feminizmus, Slovo roka

Diskusia (0 reakcií)