Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Priateľstvo s benefitmi či prostitúcia: Slovenky hľadajú svojho Borisa na internete

10.10.2017, 08:04 | Tomáš Czwitkovics | © 2017 News and Media Holding

Vydavateľ časopisu Playboy Hugh Hefner, ktorý v septembri zomrel vo veku 91 rokov, si počas svojho života splnil svoj sen. Patril mu dlhý čas úspešný magazín s nahotinkami a žil v obrovskej vile obklopený krásnymi ženami, ktorých prestriedal desiatky. „Zajačiky“, ako tieto ženy zvyknú označovať, mohli bývať v luxusnom prostredí a mohli sa spoľahnúť na pravidelný prísun darčekov. Akú protislužbu boli za to ochotné dať, nie je ťažké domyslieť si. O orgiách v Playboy Mansion sa rozpísala nejedna z nich. Z desiatok Playboy Bunnies by sa však väčšina zrejme neoznačila za prostitútku. Niektoré z nich prechovávali k H. Hefnerovi aj nejakú mieru citov a išlo o navzájom prospešný vzťah. „Hef“ bol ich sugar daddy, oni boli jeho sugar babes.

  • Tlačiť
  • 0

Podobné vzťahy majetnejších mužov, prípadne aj žien, s mladšími partnermi, v ktorých peniaze úplne otvorene zohrávajú úlohu, nefungujú iba u zhýralých celebrít.

Mnohí mladí ľudia, prevažne ženy, sú ochotné nadviazať letmý vzťah so starším partnerom, ak to bude mať pre nich nejakú výhodu. Je to špeciálny typ priateľstva s benefitmi – pre tých starších ide často najmä o sex alebo spoločnosť. A tí mladší to akceptujú, ak to bude mať pre nich aj nejakú materiálnu výhodu. Darčeky, cestovanie, luxusnejší životný štýl, prípadne aj financovanie bytu, koníčkov a štúdia.

Muž, ktorý vie, čo chce

V ére internetových zoznamiek sa sugar daddies, sugar mamas, sugar babes a toy boys nemusia hľadať v baroch či kluboch. Aby bolo hneď jasné, aký typ vzťahu jedna aj druhá strana hľadá, vznikli špecializované zoznamky. Na Slovensku pôsobia hneď dve takéto služby: Sugardate.eu a Sugardaters.sk.

Mladé ženy či muži, ktorí si takto hľadajú sponzora, sa môžu zaregistrovať zadarmo. Tí starší si musia priplatiť, ak chcú vidieť profily sugar babes.

Nejde o úplne okrajovú záležitosť. Na Sugardaters.sk je zo Slovenska zaregistrovaných okolo 4-tisíc ľudí. „Približne 30 percent používateľov tvoria sugar daddies s priemerným vekom 45 rokov. Sugar babes tvoria okolo 40 percent používateľov vo vekovom rozmedzí 18 – 35 rokov. Toyboys tvorí prekvapivo až štvrtina používateľov v podobnom veku ako sugar babes. Zvyšok sú sugar mamas, čiže staršie ženy,“ uviedla marketingová asistentka zoznamky pre slovenský a český trh, ktorá si želala byť oslovená menom Ema D. (jej meno má redakcia k dispozícii).

Niektoré mladé ženy sú vo svojich očakávaniach otvorenejšie ako druhé, no väčšina popisov v profiloch by sa mohla nachádzať na akejkoľvek zoznamke. „Hľadám priateľstvo“, „Napíš a uvidíš“, „Hľadám spriaznenú dušu“. Často sa opakuje fráza „hľadám muža, ktorý vie, čo chce“.

Iba málo žien otvorene píše, že hľadá niekoho na financovanie koníčkov alebo dovoleniek. A takmer žiadna neuvádza, čo je za to ochotná poskytnúť, najmä čo sa týka času stráveného v posteli.

„Našim používateľom nejde len o sex. Ľudia túžia po spoločnosti a pozornosti aj mimo postele,“ tvrdí marketingová asistentka zoznamky.

Pre sugar daddies ide podľa prieskumu medzi používateľmi Sugardaters.sk o ozvláštnenie každodenného života, zažehnanie samoty, túžbu niekoho iného rozmaznávať alebo aj hľadanie skutočnej lásky.

Zoznamka si finančnú bonitu starších používateľov neoveruje, tú si už musia preveriť sugar babes samy. Ak natrafia na podvodníka, môžu profil nahlásiť.

Na rovinu

Aj keď profily v popisoch navodzujú dojem romantiky, pri ktorej sú peniaze v úzadí, v praxi to môže byť oveľa otvorenejšie. „Musíte byť asertívna. Musíte povedať: Potrebujem sto dolárov cash vopred, ak ma chceš vidieť,“ opisuje svoj prístup sugar babe Victoria pre študentské noviny Temple University v americkej Filadelfii.

Jej spolužiačka Ally dodáva, že za spoločnosť pri večeri dostane 200 až 300 dolárov. A niektorí sugar daddies sú ochotní preplatiť jej aj letenku, len aby sa videli.

Za to, samozrejme, často očakávajú aj sex, no sugar babes vravia, že konečný súhlas je vždy na nich. „Peniaze sú súčasťou, ale nie je to tak, že nemôžete povedať nie,“ hovorí pre Temple News Ally. „Sugar daddies môžu na vás minúť, koľko len chcú, môžu vám dať, čo len chcú, ale stále môžete povedať nie,“ dodáva študentka, ktorej sa páči táto mocenská hra. „Snažíte sa predať produkt, ale produkt ste vy sama.“

Napriek tomu, že sugar dating nie je žiadna novinka, v čase čoraz zadlženejších študentov je fenomén podľa prieskumu univerzity na vzostupe.

Neprehliadnite

Rozdiel oproti ulici

Pri sugar datingu sa nutne musí natískať slovo prostitúcia. Peniaze či nejaká materiálna kompenzácia jednoducho zohrávajú dôležitú úlohu. Rozdiel je najmä ten, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)