Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SOS manuál: Čo robiť, keď stratíte batožinu?

02.08.2018, 05:56 | Veronika Rajničová | © 2018 News and Media Holding

Stratená batožina dokáže bezpečne pokaziť dovolenku. V najlepšom prípade zabudne dieťa vo vlaku obľúbenú plyšovú hračku, v tom najhoršom sa ocitnete v cudzej krajine bez dokladov. Každá situácia však má svoje riešenie a je ideálne, keď o ňom viete pred tým, než problém vôbec vznikne.

  • Tlačiť
  • 1

Čo robiť v prípade, že stojíte na letisku pri batožinovom páse a váš kufor nie a nie prísť? V prvom rade neprepadajte panike a počkajte, či sa predsa len neobjaví. Ak naozaj nepríde, presuňte sa k okienku leteckej spoločnosti a vyplňte reklamačný formulár. Napíšte doň adresu hotela, kde sa budete zdržiavať a kontaktné údaje.

Spýtajte sa, kedy by kufor mohol prísť a či spoločnosť dáva záchranné balíčky so základnými hygienickými potrebami. Stratu batožiny ohláste aj na hoteli alebo inom mieste, kde sa budete počas dovolenky zdržiavať.

Odškodnenie za meškanie batožiny má každá spoločnosť nastavené individuálne, preto je dobré poriadne si preštudovať podmienky. Ak kufor mešká dlhšiu dobu a potrebujete si nakúpiť kozmetiku a oblečenie, určite si od nich uschovajte doklady o kúpe.

Neprehliadnite

Železnice si účtujú poplatky

Keď ste kufor alebo tašku zabudli vo vlakovom vozni Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), volajte čím skôr na železničné kontaktné centrum (telefónne číslo 18 188) alebo napíšte email. Čakanie sa neoplatí, jednak sa daná vec po čase ťažšie nájde, jednak si železnice po niekoľkých dňoch začnú účtovať poplatok za úschovu.

Tri eurá si železnice účtujú za pátranie

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy batožina, cestovanie, dovolenka