Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stredoškolák vyvrátil video Lívie o feminizme a keď vďaka seriálu zachránite život

10.02.2019, 17:00 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 43

Nedávno stredoškoláčka Lívia zverejnila video, kde opisuje feminizmus ako rakovinu. Feministky vraj podľa Lívie žijú v bubline, v ktorej opisujú neexistujúce fakty. Lívia, ktorá je mimochodom obdivovateľka strany Mariana Kotlebu, tvrdí, že predstaviteľky feminizmu sa usilujú o zrovnoprávnenie, no neracionálnym spôsobom.

Feministky sú vraj ovládané emóciami, nemajú sa rady, a pritom nevidia, že sme si na Slovensku i vo svete všetci rovní. Operuje vo videu slovíčkom „fakty“. Lenže v jej videu sa nenachádza ani jeden dôkaz, ktorý by potvrdzoval jej výroky. Naopak ponúka škálu hrubozrnného generalizovania.

Stredoškolák Leaf Academy v Bratislave Timofej Kožuchov zverejnil vlastné video, v ktorom reaguje na vyjadrenia Lívie. Spolu so spolužiakmi ich TREND v lete vyspovedal, keďže sa zúčastnili v New Yorku na majstrovstvách sveta v debatovaní. Partia slovenských stredoškolákov celosvetovú súťaž stredoškolákov vyhrala. Už vtedy tvrdili, že „diskusiu nevyhráva ten najhlasnejší, ale ten, kto vie najlepšie a najpresvedčivejšie predniesť svoje argumenty“.

Neprehliadnite

To zužitkoval vo videu, ktorým postupne vyvracia každú vetu Lívie. Opiera sa pritom o tvrdé dáta, štatistiky a štúdie. Hlavne tak robí bez emócií a bez strašidelných videí, ktoré sú mimo kontextu.

„Feminizmus pomáha mužom aj ženám, pretože borí stigmy, ktoré sú spojené s pohlaviami. Príkladom je, že žena môže ísť do práce, zarábať peniaze a nemať deti, alebo chlap, ako ja, môže byť citovo založený a nemusí byť najsilnejší v spoločnosti. Čo feminizmus skutočne predstavuje, je umožnenie slobodného rozhodovania o svojom živote bez ohľadu na to, s akým pohlavím ste sa narodili,“ tvrdí študent.

Lenže ženy 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 43

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev, feminizmus