Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Súkromie je vzácne. Ľudia si rezervujú autá, aby mali ticho a oddych

09.07.2019, 10:36 | ab | © 2019 News and Media Holding

Japonská služba na zdieľanie áut nedávno zistila, že mnohí jej zákazníci si požičiavajú autá, no nejazdia na nich vôbec alebo sa počet najazdených kilometrov zväčšil len o zanedbateľné čísla. Keď sa snažila prísť na to, akým spôsobom ich využívajú, uskutočnila prieskum. Zistenia vlastne nie sú až také prekvapivé – spia v nich.

  • Tlačiť
  • 5

Z prieskumov vyše milióna registrovaných používateľov car-sharingových spoločností Orix a Times24 vyplynulo, že existujú ľudia, ktorí si autá objednávajú a rezervujú len za účelom spania či oddychu. Rovnako ich niektorí využívajú ako pracovisko alebo miesto, kde sa môžu v pokoji najesť alebo kde môžu dočasne odložiť svoje veci.

Podľa firiem približne jedno z ôsmich vozidiel po rezervácii a zaplatení reálne nikam necestovalo.

Neprehliadnite

Objav, ktorý je špecifický najmä pre japonský trh, hovorí veľa o moderných koncepciách práce a potreby súkromného priestoru, píše portál The Verge s tým, že niekedy si ľudia rezervujú auto len pre to, aby si mali kde dobiť mobil či inú elektrotechniku.

Zdieľanie áut je v Japonsku veľmi populárne, všadeprítomné a dostupné. Prostredníctvom smartfónu je možné si ich rezervovať prakticky nonstop. Zabezpečiť si vozidlo na polhodinu stojí v prepočte nie viac ako štyri eurá, Ide o relatívnu nízku cenu za únik pred stresom a zhonom z každodenného života.

  • Tlačiť
  • 5