Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Švajčiari spustili najstrmšiu pozemnú lanovú dráhu na svete

17.12.2017, 21:00 | TASR

Najstrmšiu pozemnú lanovú dráhu na svete otvorili v nedeľu pre verejnosť vo švajčiarskom meste Schwyz. Informuje o tom webový portál stanice BBC.

  • Tlačiť
  • 0

Pozemná lanová dráha má celkovú dĺžku 1 547 metrov, pričom najstrmšie stúpanie, ktoré prekonáva, dosahuje 111 percent. To znamená, že na vzdialenosť 100 metrov absolvuje 110 výškových metrov.

Jej špeciálne navrhnuté bubnové vozne a pohybujúca sa podlaha, prispôsobujúca sa sklonu úpätia vrchu, zabezpečujú, že pasažieri počas celej trasy môžu stáť vo vzpriamenej polohe. Vozeň sa pohybuje maximálnou rýchlosťou 36 kilometrov za hodinu a prechádza cez tri horské tunely. Jazda trvá štyri minúty.

Dráha sa začína v stanici Hinteres Schlattli (562 m n. m.) a končí sa v alpskej osade Stoos (1 306 m n. m.). Výstavba projektu s názvom Stoosbahn trvala 14 rokov - o dva roky dlhšie, ako bolo plánované. Náklady dosiahli 52 miliónov švajčiarskych frankov (v prepočte 44,6 milióna eur).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy lanovka, Švajčiarsko

Diskusia (0 reakcií)