Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tisícové dlhy či zložitý Egypt. Pozrite sa, ktoré slovenské cestovky už skrachovali

25.07.2018, 13:59 | TASR

Cestovná kancelária Albania Travel v utorok vyhlásila insolventnosť a ukončila svoju činnosť cestovnej kancelárie. Informovala o tom spoločnosť na svojej internetovej stránke. Agentúra TASR pri tejto príležitosti prináša výberovú chronológiu krachov slovenských cestovných kancelárií (CK):

  • Tlačiť
  • 0

1. októbra 2015 – CK Toyo Travel so sídlom v Rovinke nevládala platiť dlhy a aj svojim vlastným zamestnancom dlhovala tisíce eur. To, že sa spoločnosť dostala do konkurzu, vyhlásila až na poslednú chvíľu bez ohľadu na to, že jej poslední klienti, nič netušiac, odcestovali do zahraničia v deň krachu. V čase úpadku bola bez poistenia.

8. júla 2014 – CK Darne so sídlom v Poprade oznámila na svojej internetovej stránke, že sa dostala do úpadku. Darne mala v tom čase v zahraničí 55 klientov, ktorí dovolenkovali v Bulharsku. Cestovka bola proti úpadku poistená v poisťovni Allianz.

1. januára 2014 – CK Jasmine Travel skončila svoju činnosť. Podľa vyhlásenia nezanechala za sebou žiadne nedoriešené záväzky. Cestovka sa zameriavala na zájazdy do Tuniska a Egypta.

27. novembra 2013 – Skrachovala bratislavská CK SunSet Team. Oznam o úpadku visel na jej dverách. CK bola poistená na sumu 50-tisíc eur.

Neprehliadnite

17. augusta 2013 – CK Medina Tours vyhlásila platobnú neschopnosť a ukončila činnosť. Dôvodom krachu bol úpadok jej materskej spoločnosti v zahraničí a zložitá situácia v Egypte, ktorý bol jej nosnou destináciou. Ukončenie činnosti a uspokojenie oprávnených nárokov sa uskutočnilo v súčinnosti s Európskou cestovnou poisťovňou, v ktorej bola poistená.

2. augusta 2013 – Svoju činnosť ukončila bratislavská CK Best Choice. Ako dôvod uviedla druhotnú platobnú neschopnosť. Pre prípad úpadku bola poistená v poisťovni Kooperativa, a to v rozsahu 2,5 milióna eur.

29. júla 2013 – Banskobystrická CK A-Tour vyhlásila úpadok. V čase oznámenia úpadku bolo v Bulharsku 88 jej klientov.

17. mája 2013 – CK Tip Tour ukončila svoju touroperátorskú činnosť. Pre finančné problémy nebola schopná uhradiť záväzky voči svojim klientom.

2. júla 2012 – CK Alex Tour zo Šamorína skrachovala. V zahraničí ostalo 163 dovolenkárov. Ich repatriáciu zabezpečila poisťovňa Kooperativa, v ktorej bola CK poistená.

28. júla 2010 – Krach oznámila CK Majáčik.

9. júla 2010 – CK Karya Tour so sídlom v Bratislave oznámila úpadok.

17. júla 2009 – CK Tomi Tour vyhlásila úpadok.

28. decembra 2007 – Krach oznámila CK Lux Travel.

2007 – Skrachovala CK Anna Tour.

Jún 2004 – Pred odchodom na dovolenku do Grécka sa desiatky klientov CK Travel L+B dozvedeli o jej krachu.

6. septembra 2002 – Oznámila krach CK Neptún.

1999 – Odišla z trhu cestovných kancelárií CK Alfa Tour Košice.

1998 – Ukončenie činnosti oznámili CK Pasha Tour a CK Požgay Tour.

7. júla 1997 – Skrachovala cestovná kancelária CK Travela.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cestovné kancelárie, krach, Slovensko

Diskusia (0 reakcií)