Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Top 10 aeroliniek, ktoré majú najčistejšie lietadlá

13.08.2017, 13:37 | Ján Blažej

Osem z desiatich najčistejších aerolínií na svete pochádza z krajín východnej a juhovýchodnej Ázie a najčistejšie paluby má taiwanská spoločnosť Eva Air. Takto vyhodnotili tento rok skúsení leteckí cestujúci.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Zopakovali pritom svoj názor z roku 2015. Vlani zaradili taiwanskú spoločnosť „iba“ na druhé miesto.

Hlasovania o kvalitách služieb leteckých spoločností sú po svete medzi cestujúcimi značne populárne, pripravujú ich pravidelne rôzne médiá a agentúry. O čistote sa vyjadrujú každoročne medzi štyrmi desiatkami ďalších otázok aj milióny cestujúcich v prieskumoch renomovanej britskej agentúry Skytrax.

Eva Air, ktorá vlani prepravovala 70 lietadlami z a do 76 miest od USA po východnú Áziu a Austráliu, patrí s vyše 11,2 milióna cestujúcimi do záveru prvej stovky najväčších aerolínií na svete a podľa respondentov analýz Skytraxu spadá medzi deväť päťhviezdičkových, čiže najlepších aerolínií na svete.

Neprehliadnite

Spoločnosť poznajú aj cestujúci zo Slovenska, pretože lieta na Taiwan z Viedne s medzipristátím v Bangkoku. Slovenskí pasažieri pokračujú zväčša do Čínskej ľudovej republiky, Austrálie do Japonska a ďalších štátov tejto časti sveta.

Druhými najčistejšími aerolíniami sú japonská ANA All Nippon Airways (vlani tretia), tretími Japan Airlines, štvrtou juhokórejská Asiana Airlines a päťkou je hongkonská Cathay Pacific. Z iných častí sveta sa do prvej desiatky dostali iba Qatar Airways (ôsme v poradí) a nemecká Lufthansa (desiata).

Neznamená to však, že európske či severoamerické aerolinky nie sú čistotné. Po vystúpení cestujúcich nabehnú na palubu upratovacie čaty a zozbierajú medzi sedadlami, pod nimi i v skrinkách na batožinu nad hlavami všetok odpad.

V medzikontinentálnych lietadlách, kde je viac času, povysávajú koberce a aspoň vo vyšších triedach vyleštia opierky na ruky na sedadlách a na nohy pod nimi. Ďalšie tímy vypustia toalety. Upratovacie čaty vychádzajú na paluby lietadiel aj v Bratislave.

Top 10 najčistejších aeroliniek za rok 2017
1. miesto EVA Air
2. miesto ANA All Nippon Airways
3. miesto Japan Airlines
4. miesto Asiana Airlines
5. miesto Cathay Pacific
6. miesto Hainan Airlines
7. miesto Korean Air
8. miesto Qatar Airways
9. miesto Singapore Airlines
10. miesto Lufthansa
Prameň: Skytrax
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy aerolínie, čistota, Eva Air

Diskusia (0 reakcií)