Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toto sú najlepšie prázdninové hotely u nás. Bez davov ľudí

21.06.2019, 13:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Na Slovensku trávia našinci, ktorí na dovolenky chodia, väčšinou druhú a tretiu rekreáciu. A ak, tak v horách a v blízkosti aquaparkov, či vodných plôch.

  • Tlačiť
  • 6

Ktoré sú najlepšie hotely v najvychytenejších slovenských dovolenkových destináciách - tejto téme sme sa venovali v minulom výbere. Ale kvalitné hotely sa nachádzajú aj v iných častiach Slovenska – a pobyt v nich má výhodu, že tu človek nájde v lete väčšinou viac pokoja, ako v preľudnených Vysokých Tatrách, či aquaparkoch.

To, že nie sú vo vychytených lokalitách, ale neznamená, že nemá hosť čo v okolí robiť a spoznávať. Všetky nižšie spomínané hotely sa príkladne snažia hosťa o tom informovať – v rámci teórie, že hosť nejde do hotela, ale do lokality. Hoci práve v týchto to až tak neplatí, lebo väčšina hostí nepovie že ide do Malých Karpát, ale „na“ Zochovu chatu, nie do Haliča, ale do Galicie Nueva, nie do Sliača, ale do Kaskád.

Najlepšie hotely na relax mimo davov, ktoré sme vybrali z Trend TOP reštaurácie a hotely 2019 sa nachádzajú vo všetkých častiach Slovenska, zoradili sme ich zemepisne, od západu na východ.

Zochova chata, Modra – Piesok, Malé Karpaty

Zochova chata - izba v zrubovej častiZdroj: Zochova chata

Hotel na mieste bývalej Zochovej chaty v lesoch Malých Karpát je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú stráviť pár dní v špičkovom zariadení uprostred prírody a nechce sa im z juhozápadu Slovenska cestovať tri a viac hodín, alebo – vhodným zariadením pre ľudí z ostatných častí Slovenska, ak chcú podrobnejšie spoznávať jeho západ. Možno si vybrať  z dvoch druhov izieb, pričom tie v pôvodnej chate sú obložené drevom, výborne tu varia a najmä je tu jedno z najlepších wellness na Slovensku s krásnym vonkajším areálom.

Amade Chateau, Vrakúň, Žitný ostrov

Amade - terasaZdroj: Amade

Dovolenka na rovine a uprostred dediny? Celkom zvláštna predstava, ale pre milovníkov päťhviezdičkového luxusu môže byť v tomto hoteli reálna. Na pár dní sa tu naozaj dá zabudnúť na všednosť, najmä ak sedíte na terase s výhľadom na zámocký park, alebo v pohodlných leňoškách pri vonkajšom bazéne. Hotel má pre hostí pripravených aj množstvo informácií a tipov na výlety a aktivity v okolí.

Wellness Hotel Patince, Patince

Patince - vonkajší bazénZdroj: Jarmila Horváthová

V tomto prípade viac ako inde platí, že hotel je destináciou, pretože Patince, voľakedy vychytené dovolenkové stredisko na niekdajšiu slávu len spomínajú. Ale kto chce k dovolenke na Slovensku vodu a dobré počasie, tu je správne. V tomto hoteli nájde veľkoryso riešený vnútorný wellness a v lete aj možnosti kúpania vo vonkajších bazénoch, aj s tobogánmi. Hotel má aj vlastný osobný prístav a organizuje aj výlety po Dunaja okolí.

Kaskády Hotel & Spa Resort, Sliač – Sielnica

Kaskády bazénZdroj: Soňa Hudecová

Do populárneho hotela na konci stredoslovenskej dediny Sielnica v susedstve známych kúpeľov, sa tiež chodí ako do hotela-destinácie. Aj keď aj tu sa veľmi snažia, aby mali hostia čo robiť rovnako v hoteli, ale aj mimo neho. Hlavným lákadlom sú tu ale naozaj kvalitné služby a liečivá voda – veľkoryso riešené wellness a spa centrum s krásnym vonkajším areálom môže pokojne suplovať pár dní pri „väčšej vode“ ak na more nemá človek práve čas.

Kongres Wellness & Spa resort Hotel Sitno, Vyhne, Štiavnické vrchy

Sitno - hotelový areálZdroj: Sitno

Vyhne nie sú práve asi najvychytenejšou dovolenkovou lokalitou na Slovensku, ale práve tu je hotel, ktorý má takmer celé leto takmer stopercentnú obsadenosť. Spája kvalitné služby a vybavenie s množstvom aktivít a programov, ktoré tu robia pre všetky  vekové kategórie.  Aktívni hostia ich môžu spojiť s turistikou v okolí, či návštevou Banskej Štiavnice a Kremnice.

Hotel Galicia Nueva, Halič, Novohrad

Galicia Nueva - dvoranaZdroj: Galicia Nueva

Na stále návštevníkmi neobjavenom juhu stredného Slovenska, pár kilometrov od Lučenca, je jeden z najkrajšie zrekonštruovaných kaštieľov u nás. Aj tu sa dá tráviť v lete čas prechádzkami vo vzorne upravenom zámockom areáli, wellness alebo zámockej dvorane – alebo vyraziť spoznávať okolie. Podrobné informácie a tipy na výlety sme pri našich návštevách našli v hotelových materiáloch.

Hotel Zelená Lagúna, Domaša – Dobrá

Zelená Lagúna - pohľad zhoraZdroj: Zelená Lagúna

Jeden z najpríjemnejších hotelov na Slovensku je uprostred lesov pri vodnej nádrži Domaša. Dá sa tu bývať buď v priestranných izbách, alebo v štýlovo zariadených chatkách, či ak chcete apartmánových domčekoch. Hotel má vlastnú minipláž, terasu na opaľovanie s obsluhou, športoviská, mimoriadne ochotný personál a toto leto bude po Domaši premávať aj výletná loď.

Plaza Beach Resort, Prešov

Villa Plaza - kúpaliskoZdroj: Villa Plaza

Tento z hotelov je iný, ako ostatné. Pretože ide o jediný mestský hotel a do tých sa na Slovensku na predĺžené víkendy nechodí. Plaza Beach Resort sa ale nachádza priamo v areáli kúpaliska, ktoré má pre svoju architektúru stredomorský šmrnc. To isté platí aj o izbách, tie, hoci hotel má oficiálne 4 hviezdičky, spĺňajú vybavením 5-hviezdičkový štandard.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy hotely, TREND na Instagrame, Trend TOP reštaurácie a hotely, ubytovanie