Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toto sú najlepšie reštaurácie v slovenských horách

08.02.2019, 13:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Keď chytí človeka pri lyžovaní hlad, najdôležitejším kritériom výberu je, aby bola reštaurácia priamo na svahu alebo pri stanici lanovky či vleku.

  • Tlačiť
  • 3

Druhým je, aby to príliš dlho netrvalo, hoci s jarným slnkom aj u nás rastie počet lyžiarov – pôžitkárov, ktorí striedajú jazdy so slnením na terase reštaurácií, či aprés ski barov. Tretím kritériom je, aby nebolo jedlo predražené, čo nie je vždy jednoduché dosiahnuť.

Ale kam sa ísť najesť po lyžovačke, prípadne počas dňa, keď nelyžujeme? Veľa našincov si kupuje napríklad pobyty v hoteloch aj s polopenziou, takže o večere majú postarané. V prípade, že to tak nie je, sú na výber okolité reštaurácie – väčšina z nich má v ponuke minútky a zemiakovo-múčne jedlá, niekde lepšej, niekde horšej kvality. Ak ste ale náročnejší stravník, na kvalitu kuchyne, servisu aj prostredia, zostavili sme z rebríčkov TREND TOP Reštaurácie a hotely zoznam najlepších reštaurácií v slovenských horách.

ŠTRBSKÉ PLESO

Koliba Patria

Koliba Patria exteriér

Toto je asi najobliehanejší podnik pri Štrbskom plese, priamo nad jeho hladinou. Koliba so štýlovým interiérom, slušným jedlom aj cenami. Kto chce klasickú nekomplikovanú kuchyňu, je tu správne. V exponovaných časoch je bežné, že sa na miesto čaká.

Al Lago

Al LagoZdroj: Al Lago

Reštaurácia na opačnej strane Štrbského plesa, tiež priamo na jeho brehu, akurát s inou ponukou. Názov naznačuje zameranie kuchyne, ale taliansku cestoviny a pizzu tu kombinujú aj s jedlami medzinárodnej a slovenskej gastronómie. Hneď vedľa reštaurácie je detský kútik.

Reštaurácia hotela FIS

Reštaurácia, ktorá je najbližšie k lyžiarskym svahom, v podstate pár desiatok metrov od nástupnej stanice lanovky. Pripravujú tu klasické obľúbené jednoduché „jedálenské“ receptúry, ale vo vyššej kvalite. 

Grand Restaurant, Grand hotel Kempinski High Tatras

Grand ReštauráciaZdroj: Kempinski

Reštaurácia najlepšieho slovenského hotela pre tých, ktorí si chcú dopriať kuchyňu, prostredie a servis na tej najvyššej úrovni, čomu samozrejme zodpovedajú aj ceny. Kombinujú tu medzinárodnú gastronómiu s tradičnou slovenskou kuchyňou, ale podľa najnovších trendov.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 9
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 3

Tagy Jasná, lyžovačka, Malá Fatra, reštaurácia, slovenské hory, Štrbské Pleso