Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Bratislave zmizol megabord a ako nám pomôže pamäť zvierat

07.07.2019, 17:00 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 0

Bratislavský boj s vizuálnym smogom zaznamenal výhru v jednej bitke. V Starom Meste ešte donedávna svietil na viditeľnom mieste megabord. Videli ho turisti mieraci na hradný kopec aj návštevníci Dómu svätého Martina. Teraz je preč a podľa magistrátu sa späť už nevráti.

„Megabord bol prenajatý na úplne nevhodnom mieste a za extrémne nevýhodných podmienok. Fasáda domu sa bude rekonštruovať a jej vzhľad tak bude adekvátny polohe, kde sa dom nachádza,“ píše mesto na Facebooku. Sľubuje, že ide len o začiatok a dočkáme sa aj ďalších zmien.

Lesná live show

Chýba vám počas horúcich letných dní v mestách dotyk prírody? Pienininy budú po novom vysielať živý prenos. Nainštalovali tam webové kamery na obe strany pohraničia a dúfajú, že tým zvýšia konkurencieschopnosť Zamaguria, pomôžu propagácii regiónu a rozvoju cestovného ruchu.

Neprehliadnite

Tamojšej obci Lesnica sa totiž podarilo uspieť s projektom cezhraničnej spolupráce a získať tak vyše 18-tisíc eur na zakúpenie a inštaláciu dvoch webových kamier umiestnených v exteriéri.

Ďalších 22 kamier je umiestnených aj v susednom meste Szczawnica, na čo Poliaci získali v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2014 – 2020 takmer 75-tisíc eur.

„Zábery z kamier budú zverejnené na internetových stránkach partnerov projektu - obce Lesnica a mesta Szczawnica, ktoré okrem Dunajca spája aj história, prírodné a kultúrne bohatstvo. Očakávame, že prezentácia našej obce prostredníctvom živého prenosu na webe ešte viac vzbudí záujem verejnosti o tento región. Myslím si, že turistom máme čo ponúknuť,” skonštatoval starosta Lesnice Ján Gondek.

Túto obec na Zamagurí, kde je výstupné miesto zo splavu Dunajca, navštívi zhruba 200-tisíc turistov ročne, poľskú Szczawnicu dvakrát toľko.

Na snímke pltníci prepravujú plť po Dunajci neďaleko Červeného Kláštora počas otvorenia pltníckej sezóny v Červenom Kláštore.Zdroj: TASR

Záhrada malých duší

Nechcený

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bratislava, veda

Diskusia (0 reakcií)