Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V čistote hotelov predbehla Bratislava Bern aj Helsinki

02.09.2014, 15:56 | Adam Valček | © 2014 News and Media Holding

Bratislavské hotely patria medzi najčistejšie na svete, teda aspoň podľa hodnotenia používateľov portálu hotel.info. Najlepšie hodnotenia získali izby v tokijských hoteloch, na stupnici od jedna do desať získali známku 8,93. Bratislava dostala známku 8,54, rovnako bola hodnotená aj bulharská Sofia.

  • Tlačiť
  • 0

Kvalitnejšie ako bratislavské hotely boli už len ubytovacie zariadenia v juhokórejskom Soule, poľskej Varšava a japonskom Tokiu, ktoré bolo hodnotené najlepšie. Naopak, Bratislava so Sofiou za sebou nechala fínske Helsinki, portugalský Lisabon či švajčiarsky Bern.

Hotel.info zverejnil aj rebríček najhoršie hodnotených hotelov na svete, bodový rozdiel medzi najlepším a najhorším je pritom len asi 1,20 bodu. Najnespokojnejší boli návštevníci kyjevských hotelov, ktoré dostali známku 7,71. Neoslnili ani ubytovacie zariadenia v Londýne, Paríži či Amsterdame. Šéf webu Ralf Priemer výsledky britskej metropoly kritizuje. „Nie je to žiadna sláva a v porovnaní s inými britskými mestami a v medzinárodnom porovnaní je priestor na zlepšenie,“ povedal R. Priemer.

Web vyhodnocoval osobitný rebríček aj pre Britské ostrovy, aj v ňom sa Londýn umiestnil medzi piatimi najhoršími miestami na ubytovanie. Najkvalitnejšie hotely v Británii sú podľa používateľov hote.info v severoanglickom Sheffielde a Liverpoole.

Na prieskum upozornil The Wall Street Journal, hlasovalo zhruba šesť miliónov používateľov webu hotel.info. Ubytovaní hodnotili čistotu hotelov či ústretovosť personálu potom, čo sa odhlásili z izby.

V Bratislave zahŕňa hotel.info 74 hotelov v rôznych cenových skupinách, web eviduje aj päťhviezdičkový hotel Marrol’s Butique s izbou od 99 eur za noc, ale aj hotely Junior či Plus, kde sa dá prespať za zhruba tridsať eur. Rezervačný portál vznikol v roku 2011 v Nemecku, o päť rokov neskôr vstúpil jeho prevádzkovateľ na frankfurtskú burzu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hotely, kvalita, rebríčky, ubytovanie

Diskusia (0 reakcií)