Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Dánsku ukradli najdrahšiu fľašu vodky na svete

03.01.2018, 18:27 | ČTK

Kodanská polícia vyšetruje krádež pravdepodobne najdrahšej fľaše vodky, ktorej cena je odhadovaná na osem miliónov dánskych korún (1,07 milióna eur). Pri výrobe fľaše boli použité asi tri kilogramy zlata a rovnaké množstvo striebra, uzáver je osadený diamantmi, uviedla dánska regionálna televízia TV2 Lorry.

  • Tlačiť
  • 0

Cenný artefakt bol ukradnutý zo zbierky v bare Café 33, ktorý sa nachádza v populárnej kodanskej štvrti Vesterbro, uviedol majiteľ podniku Brian Ingberg. Dodal, že fľaša vodky značky Russo-Baltique je na svete jediná svojho druhu.

B. Ingberg povedal, že drahý exponát si do svojej zbierky predstavujúcej 1 200 fliaš požičal z Ruska, od spoločnosti Dartz Company, ktorá podľa neho vyrába najdrahšie autá na svete a vodku. Vystavený unikát nebol poistený. Spravodajský portál The Local upresnil, že spoločnosť Dartz Motorz Company je súkromným podnikom, ktorý sídli v Lotyšsku a vyrába výkonné obrnené automobily.

Majiteľ baru krádež nahlásil polícii v utorok. Na zázname z bezpečnostnej kamery, ktorý bol zverejnený na Facebooku Ingbergovej zbierky, fľašu kradnú dvaja muži v šiltovkách a majú zahalenú tvár. Pravdepodobne mali kľúč alebo jeho kópiu a išli na istotu – žiadneho iného exponátu sa ani nedotkli.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kodaň, krádež, vodka

Diskusia (0 reakcií)