Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Dubaji pribudne ďalšia svetová atrakcia

17.08.2019, 08:27 | jh | © 2019 News and Media Holding

Dubaj bude o ďalšiu atrakciu bohatší. Otvoria tu jeden z najvyššie položených infnity bazénov (bazén, pri ktorom máte pocit že sa spája s morom alebo obzorom) na svete, ktorý bude súčasťou hotela St. Regis Dubai.

  • Tlačiť
  • 0

Bude sa nachádzať vo výške 210 metrov, o 12 metrov vyššie ako slávny bazén Marina Bay Sands Hotel v Singapure.

Takže zaplávať si vysoko nad mestom (a urobiť seflie, čo je tu asi ešte obľúbenejšia činnosť ako čvachtanie sa vo vode) bude jednoduchšie, respektíve oveľa bližšie ako doteraz.

Hotel aj bazén bude umiestnený vo viac ako 240 metrov vysokom mrakodrape Palm Tower v strede umelého hotela The Palm Jumeirah. Okrem toho tu bude obrovské nákupné centrum, 200 luxusných rezidencií a vyhliadková plošina.

Najvyšši infinity bazén na svete v Dubaji. 3jpgZdroj: Vizualizácia Nakheel

Hotel St. Regis sa bude nachádzať na prvých 18 poschodiach mrakodrapu a majú ho otvoriť ešte tento rok. Bude mať 289 izieb, tri bazény, z toho jeden – spomínaný infitity – bude na 50. poschodí.

Bude mať 775 štvorcových metrov a na naplnenie bude potrebných 930-tisíc litrov vody. Okolo bazéna budú samozrejme palmy, ležadlá, bar a tiež „cabaňas“ (plážové „kabínky“).

O poschodie nad bazénom bude reštaurácia s výhľadom na mesto a ešte o ďalšie poschodie vyšše, na 52. podlaží, bude vyhliadková plošina nazvaná The View spolu s VIP Lounge. Investorom je spoločnosť Nakheel.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy atrakcia, Dubai, hotel, infinity bazén, St. Regis Dubai

Diskusia (0 reakcií)