Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Etiópii zasadili za deň stovky miliónov stromov. Premiér chce do októbra pokoriť štyri miliardy

04.08.2019, 15:50 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 1

Pondelok bol pre planétu Zem šťastným dňom. V Etiópii počas dvanástich hodín vysadili viac než 200 miliónov stromov, čím pokorili doterajší svetový rekord. Denník New York Times dokonca uvádza, že kým slnko zapadlo za obzor, počet vysadených stromčekov pokoril hranicu 350 miliónov.

Iniciatívu spustil tamojší premiér Abiy Ahmed, ktorý si tiež vyhrnul rukávy a prispel k dielu. Pre toto podujatie bolo v pondelok zatvorených viacero škôl i vládnych úradov.

Neprehliadnite

Do vysádzania sa zapojili aj rôzne medzinárodné organizácie či podnikateľská komunita. Či hromadné vysádzanie stromov v Etiópii sleduje aj Guinnessova kniha rekordov, nie je zrejmé. Premiér však agentúre AP povedal, že s rátaním vysadených stromov krajine pomáha aj softvér vyvinutý špeciálne na túto príležitosť.

Ešte v máji spustili v Etiópii iniciatívu s názvom Zelené dedičstvo, ktorej cieľom je do októbra vysadiť v krajine viac ako štyri miliardy stromov. Miestne poľnohospodárske úrady informovali, že dosiaľ ich bolo v takmer všetkých častiach tejto východoafrickej krajiny vysadených vyše 2,6 miliardy.

Podľa organizácie Farm Africa, ktorá sa v Etiópii zaoberá lesným hospodárstvom, sú dosiaľ zalesnené len menej než štyri percentá krajiny. To predstavuje obrovský pokles oproti 30 percentám, ktoré v Etiópii pokrývali lesy koncom 19. storočia.

Ako príčiny rýchleho odlesňovania tejto východoafrickej krajiny sa zvyknú uvádzať 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev