Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Rige už predávajú lety do Tatier na budúcu zimu

21.03.2017, 22:24 | Ján Blažej

Túto zimu letelo na linke 1 882 cestujúcich, pričom podľa člena predstavenstva a prevádzkového riaditeľa spoločnosti slovenského rodáka Martina Sedlackého najväčší záujem o lyžovačky bol v januári a vo februári.

  • Tlačiť
  • 0

Lotyšov bolo medzi cestujúcimi asi 65 percent. Po desať percent cestujúcich bolo z Fínska, Estónska a Ruska. Pretože z Ruska sa už po niekoľko rokov do Popradu nelieta, airBaltic Moskovčanom ponúkol cez Rigu rýchle prestupné spojenia.

Popradským letiskom vlani prešlo 84-tisíc cestujúcich, o vyše tisíc menej než v roku 2015. Najväčšiu časť z nich, vyše 60-tisíc, tvorili pasažieri na pravidelnej lowcostovej linke do Londýna. Celkový pokles spôsobil nezáujem dovolenkárov z podtatranského regiónu o letoviská v Turecku kvôli bezpečnostnej situácii v krajine.

Časť cestujúcich, ktorí nechceli do Turecka, sa však touroperátorovi podarilo presmerovať do Araxosu v Grécku a namiesto autobusov začali miestne cestovné kancelárie do Albánska lietať. Mimoriadny záujem bol tradične o Bulharsko.

Letisko sa snaží po slabom záujme zimných turistov z Ruska systematicky hľadať dovolenkárov v iných krajinách. Podarilo sa to v Lotyšsku a v okolitých štátoch a veľkým vlaňajším letným úspechom bolo desať letných charterov z Izraela, ktoré budú vo väčšom počte pokračovať aj tento rok.

Podľa odhadov predsedníčky predstavenstva a výkonnej riaditeľky popradského letiska Ivany Herkeľovej izraelskí dovolenkári vlani nechali na Slovensku vyše milióna eur. Po rokoch začali lietať do Popradu opäť Ukrajinci. Od konca decembra sa uskutočnilo desať letov a ukrajinský touroperátor oznámil záujem aj o chartery na budúcu zimu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy letecká doprava, Lotyšsko, Slovensko

Diskusia (0 reakcií)