Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Včely sa v nemeckom parlamente osvedčili, bude ich až 50-tisíc

01.03.2016, 10:18 | ČTK

V nemeckom parlamente zrejme tento rok stočia svoj prvý med. Včelí úľ, ktorý tam vlani na skúšku umiestnili v átriu jednej z budov poslanci zo Strany zelených, sa totiž natoľko osvedčil, že tento rok by sa včelstvo malo rozšíriť až na 50-tisíc včiel. Informovala o tom agentúra DPA.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

včely

Skúšobný úľ umiestnili zákonodarcovia zo Strany zelených Bärbel Höhnová a jej sociálnodemokratický kolega Martin Burkert do átria budovy Paula Löbeho, ktorá je súčasťou komplexu stavieb, v ktorých nemecký parlament v Berlíne sídli.

Od vlaňajška ho obývalo asi 2-tisíc včiel.

Podľa B. Höhnovej tento pilotný projekt prebehol nad očakávania dobre. Včelám sa vďaka prísunu potravy z blízkeho berlínskeho parku Tiergarten darilo dobre a nikto zo zamestnancov sa na ne nesťažoval.

Vraj sa nevie ani o jednom prípade, keď by niektorá zo včiel niekoho uštipla, a zamestnanci nemali ani problémy s tým, že by im včely lietali do kancelárií.

K rozšírenie včelstva by malo dôjsť v máji, predseda parlamentu Norbert Lammert s ním už súhlasil.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy včely

Diskusia (0 reakcií)