Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vedci pomenovali ďalšiu závislosť. Volá sa selfitída

10.03.2018, 18:01 | ČTK

Junaid Ahmed, dvadsaťdvaročný mladík z britského Essexu, má na Instagramu 50-tisíc priaznivcov a sám priznáva, že je závislý na zhotovovaní selfie (fotografií seba samého svojim mobilným telefónom), napísal spravodajský server BBC News.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

selfie

Na zverejňovanie svojich snímok na sociálnych sieťach má vypracovanú stratégiu, ktorej súčasťou je aj starostlivé načasovanie, kedy novú fotku vložiť, aby dostala čo najviac „lajkov“. A ak ich získa menej ako 600, zmaže ju.

„Keď nahrám novú fotku, počas prvej minúty alebo dvoch dostanem nejakých sto palcov hore. To milujem, tieto chvíle, kedy sa mi telefón doslova zblázni. Je to úžasné,“ hovorí J. Ahmed.

Neprehliadnite

Podľa nedávnej štúdie je posadnutosť robením selfie fotiek skutočnou psychickou závislosťou, ktorej dali vedci označenie selfitida.

Odborníci z Nottingham Trent University (NTU) a z indickej školy manažmentu TSM uviedli, že nutkanie urobiť si selfie a nahrať ho na sociálne siete viackrát ako šesťkrát za deň, už predstavuje chronickú selfitidu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy selfie

Diskusia (0 reakcií)