Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vianočná hudba škodí vášmu duševnému zdraviu, varuje psychologička

11.12.2017, 08:51 | ČTK

Ak ste pred blížiacimi sa Vianocami vystresovaní, veselé cinkajúce melódie v koledách vám k uvoľneniu nijako nepomôžu.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

hudba, Vianoce

Pred vianočnými pesničkami v rozhovore pre televíziu Sky News varovala britská psychologička Linda Blairová. Tvrdí, že počúvanie vianočnej hudby môže duševné zdravie človeka dokonca poškodiť.

Neustále vyhrávanie hudobných vianočných motívov v aute či v obchodoch ľuďom pripomína, čo všetko ešte musí pred Vianocami stihnúť.

„A potom jednoducho vynakladáte všetku energiu na to, aby ste to, čo vám dolieha k ušiam, nepočuli,“ povedala L. Blairová.

Neprehliadnite

Najviac ohrození sú podľa nej zamestnanci obchodov, ktorí pred dokola prehrávanými vianočnými koledami a piesňami nemajú kam utiecť.

„Nekonečné opakovanie piesní znemožňuje, aby ich predavači vytesnili z mysle, a tí sa potom nemôžu sústrediť na nič iné,“ tvrdí L. Blairová. Vianočná hudba podľa nej ľudí najviac dráždi, keď hrá príliš nahlas, alebo príliš skoro pred Vianocami.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy hudba, Vianoce