Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vianočná hudba škodí vášmu duševnému zdraviu, varuje psychologička

11.12.2017 | ČTK

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

12.12.2017 | Andrej_sk

Nielen predavaci su omielanim tych istych melodii stresovani, ale zakaznici. Ale este viacej ma dokaze stresovat ak si predavaci (hocikedy, nielen pocas vianoc) na zahnanie nudy pustaju rap. Dokazu ma tym velmi rychlo vyhnat z predajne. Majitelovi zrejme nevadi.
A co sa tyka stresov z vianoc, v 21.storoci to hadam uz ani neni potrebne. Nakupit sa da online, hocikedy pocas celeho roka, este aj stromcek vam dopravia, kolaciky, alkohol ci hlavne menu vam tiez donesu rovno domov. Tak ten stres tvori uz len asi praca. Cize vianoce su v tom nevinne.

13.12.2017 | Hedviga Takáčová

Prednedávnom /posledne 09/2017/ som písala do obchodných centier, či neplánujú aspoň jednu hodinu denne zaviesť TICHO. Len jednu hodinu. Odpovede som sa dočkala :
" O spomínanom návrhu neuvažujeme."
Ďalšia odpoveď : "Dobrý deň, ďakujeme Vám za Váš e-mail a názor, ktorý ste nám zaslali. Každý podnet od zákazníkov je pre nás cennou spätnou väzbou, ktorá nám umožňuje zlepšovať naše služby.
Váš názor si veľmi ceníme a určite urobíme maximum pre zlepšenie kvality služieb na našich obchodoch. Je nám ľúto, ale nad možnosťou vypnutia hudby na našich prevádzkach sme neuvažovali a ani do budúcnosti neuvažujeme. Máme za to, že príjemná hudba dokáže našim zákazníkom spríjemniť náladu a tiež nakupovanie. Túto službu pre nás zabezpečuje externá firma a hudba je púšťaná zároveň na všetkých našich prevádzkach."
Takže ticho nebude. Je mi aj ľúto predavačiek, že musia robiť v tomto hluku, obzvlášť v tomto období blížiacich sa Vianoc.
Možno by to bol svetový unikát.13.12.2017 | LPB

+
Nielen šibnutá hudba, ale aj poriadne nahlas. Primitívi. Asi vyblýskané slečny tak odháňajú zákazníkov, aby mali od nich pokoj.

15.12.2017 | tono.hajduk

vyieb sa na obchodne centra, kup si tenisky a chod radsej behat, ked fuka tak na plavaren alebo citaj knihu, hraj na gitaru ..