Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vlani malo popradské letisko takmer trikrát viac cestujúcich

22.01.2016, 17:16 | Ján Blažej

Takmer trojnásobok cestujúcich (85 100) prešiel vlani letiskom Poprad-Tatry v porovnaní s rokom 2014, z toho na pravidelných linkách letelo vyše 63-tisíc. TREND.sk o tom informovala predsedníčka predstavenstva a výkonná riaditeľka letiska Ivana Herkeľová.

  • Tlačiť
  • 0

Najväčší podiel na zmene mala linka maďarskej lowcostovej spoločnosti Wizz Air na londýnske letisko Luton, ktorá je v prevádzke od jesene roku 2014 a v súčasnosti lieta štyrikrát týždenne. Vyše 1 500 cestujúcich cestovalo aj na zimnej linke spoločnosti Air Baltic z Rigy.

V charterovej doprave vybavili na letisku 18 294 cestujúcich, z toho vyše 90 percent boli dovolenkári z podtatranského regiónu do Bulharska a Turecka. Ukrajinských a najmä ruských lyžiarov je čoraz menej, kto tam na dovolenku má, dáva prednosť Alpám. O desatinu viac (2 852) bolo cestujúcich v malých luxusných súkromných lietadlách.

Tento rok by sa mohol počet cestujúcich v Poprade zvýšiť. Air Baltic zdvojnásobil počet letov z Rigy a raz týždenne pristáva lietadlo aj po poľských cestujúcich vo Varšave. K tradičným charterom do Burgasu v Bulharsku a Antalye v Turecku pribudnú aj úplne nové destinácie – Tirana v Albánsku a Araxos v západnom Grécku.

Ráta sa aj s vyšším počtom britských turistov. Vlani ich na Slovensku podľa informácií Slovenskej agentúry pre cestovný ruch pribudlo do jesene o štyridsať percent. Prispeli k tomu aj mimoriadne pozitívne referencie v britskej tlači. Prestížny britský denník The Guardian zaradil Vysoké Tatry medzi top destinácií v Európe a vychvaľoval ich ako miesto najlepších dobrodružných výletov.

Tretie najväčšie slovenské dopravné letisko značne ožíva, zatiaľ však nedosahuje počty cestujúcich zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia, kedy malo niekoľkokrát denne spojenie s Bratislavou a Prahou a celoročne lietali aj dovolenkári z vtedajšej Nemeckej demokratickej republiky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy letisko, Poprad, Wizz Air

Diskusia (0 reakcií)