Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Z Bratislavy sa bude do Moskvy lietať menej

18.03.2017, 12:00 | Ján Blažej

Ruská lowcostová letecká spoločnosť Pobeda zníži od konca marca počet letov medzi Bratislavou a Moskvou z piatich na štyri. Vyplýva to z letného letového poriadku, ktorý má Pobeda uverejnený na svojom webe. Na ňom možno letenky aj kupovať.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Na otázku Trend.sk, či nejde o reakciu spoločnosti na fakt, že matka Pobedy ruský Aeroflot pridal tento rok štvrté denné spojenie medzi Moskvou a Viedňou a od konca marca začne na tej istej trati lietať denne aj ďalšia ruská spoločnosť S7, Ivan Trhlík, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva letiska M. R. Štefánika, povedal, že si to nemyslí.

Podľa neho je Pobeda v Bratislave spokojná, ide však o mladého dopravcu, ktorý si chce expandovať aj na ďalších linkách, pridáva aj uberá spojenia, pretože momentálne nemá dosť lietadiel.

Napriek tomu, že na pôvodne dennej linke vlani v niektorých týždňoch uberala počet letov, vlani medzi Moskvou a Bratislavou odviezla vyše 71 tisíc cestujúcich a Moskva je na bratislavskom letisku piatou najdôležitejšou destináciou. Časť svojich bratislavských cestujúcich vozí autobusmi aj do a z Viedne.

Pobeda pôsobí iba od decembra 2014, má zatiaľ idvanásť boeingov 737-800Next Generation, je však už šiestou najväčšou ruskou leteckou spoločnosťou. Vlani prepravila vyše 4,2 milióna pasažierov a tento rok v lete bude podľa svojho webu lietať na 22 ruských a 13 zahraničných letísk.

Napätá situácia vo flotile aerolínií sa tento rok u zmierni, pretože lízingová spoločnosť BOF Aviation so sídlom v Singapure, ktorá patrí pekinskej Bank of China, jej dodá päť boeingov. Okrem toho Pobeda tento mesiac podpísala s americkým výrobcom Boeing zmluvu o priamej dodávke desiatich úplne nových lietadiel. Podľa ruského leteckého portálu aex.ru by mala mať v polovici roku 2019 už tridsať lietadiel.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Aeroflot, letisko, Moskva, Pobeda

Diskusia (0 reakcií)