Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za noc sa platí stovka. Ako vyzerá výhľad z najvyššieho hotela Európy

03.11.2019 | ab

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

03.11.2019 | Ucto

Bolo by fajn napísať úplnú info a to že tých 100 eur je za postel v 12 postelove spoločnej izbe. To je trocha rozdiel.

03.11.2019 | Roman Kanala

To nie je hotel na víkend pre rodinu. Už len vyliezť tam si žiada kondičku. To nie je nedeľná túra s deckami.

Ja som raz spal v hoteli v Bratislave. Nadmorská výška nejakých 160 metrov. Večer som bol v Hochgurgl. To je umelá dedinka v Ötztal na rakúsko-talianskej hranici, kde našli múmiu Ötzi. Oddávna tam bol Gurgl a pastierska osada Obergurgl. Hranica je Passo del Rombo/ Timmelsjoch 2509m. Potom investori postavili hotelový komplex Hochgurgl, ktorý tam predtým nebol. A tam je hotel Topgurgl. Nadmorská výška asi 2160 metrov.

Z doliny Tirol som tam bol hore autom asi za hodinu. Bez aklimatizácie na nejakom medzistupni. Večer som si dal zelený šalát a špageti s paradajkovou omáčkou. Najľahšie možné jedlo. A Viertel rakúskeho bieleho. Červené mám radšej, ale Rakušáci nevedia červené, tak radšej biele, ktoré majú výborné.

Okolo polnoci mi prišlo zle prvý raz. Studená sprcha, zas do postele. Potom som už zvracal, strašne bolela hlava, a po druhej sprche mi došlo, že si vyrábam mozgový edém. Tak rýchlo zbaliť veci, do auta a preč. Našťastie som platil kartou ešte večer, lebo všetci tam spali. Bola tlaková níž a snežilo ako na vianočnej pohľadnici od Ladu. Šiel som krokom, ABS stále šteklilo nohu, šiel som ako ľadoborec, len som nerozrážal ľad, ale vysoký sneh.

Tých pár kilometrov dolu mi trvalo asi tri hodiny. V dedine otvárali pekáreň a ja som zacítil hlad. Tak som si kúpil croissanty. Dolu na švajčiarskej hranici na mňa čumeli ako na mimozemšťana, lebo na streche som niesol asi pol metra snehu.

Tam hore v 4.6 tisícke metrov to bude podobné. Ak tam niekto ide, a príde mu zle, tak musí dolu. Len z väčšej výšky. Našťastie sa tam ide peší, takže pomalá aklimatizácia.

Odkedy je v Bollywoode (Bombay Hollywood) populárny film, kde si Indičan s Indičankou dajú na záver pusu na Mont Blancu, ta k na Mont Blanc chodia autobusy Indičanov. Je ich tam plné Chamonix. Vyvezú sa hore lanovkou a potom v sárí a sandáloch drgľujú zimu na podlahe tak, že niekedy ani nemôžu chodiť. Lekári si tam hore chodia po infarkt ako u blbých a potom ich neberú dolu ako Indičanov lanovkou, ale musí ich brať helikoptéra do Ženevy. S horami nie je žart.

03.11.2019 | MyslimSiTo

Indican pobavil, ostatne tiez poucne.

03.11.2019 | Roman Kanala

Keď som bol na Indicku, tak ma varovali, že tam je strašná zima. Vraj niekedy v noci je teplota aj 10 či 12 stupňov. Smial som sa. Keď som prišiel, smiech ma prešiel. Niektorí Indičania tam žijú tak, že majú ako jediný majetok dve plachty. Jednou sa opásajú, druhú si používajú ako prístrešok. V zime tam naozaj zomierajú od podchladenia. Mráz ani sneh v živote nevideli, ten je len na severe v Himalájach. No ráno ich zbierali po parkoch mŕtvych.

A teraz ten zážitok, keď si zaplatia let do Európy, hotel v Chamonix a stovku za lanovku na Mont Blanc a ani nie sú schopní pozerať z terasy, tak nimi zima lomcuje. Trochu iné, ako vo filme. Vetrovky sa tam síce predávajú, ale požičovňa vetroviek na hodinu pre Indičanov ešte nikomu nenapadla.

03.11.2019 | Julo 2018

Autor toho "článku " asi nikdy nevidel horskú chatu keď ju považuje za hotel. Asi namiesto opísania niečoho čo mu pravdepodobne preložil " google " by sa mal vybrať do sveta a nabrať rozhľad.

03.11.2019 | bluehen

Co sa niekto z tunajsich mocnych chysta na najvyssi hotel vo v4? Veru, 1 izba je malo a ta savka je tam ako trn v pate.

03.11.2019 | Roman Kanala

Jachty & Tunely mali reklamu na svoju banku hore na Štrbskom. V krátkom video šote tam sedel jeden maník v hrubom svetri v kresle a vedľa neho plastová fólia v plechovom ráme, akože bazén s vodou, znak luxusu, a panoráma tatranskej doliny. Megalománii sa medze nekladú.

Ale aj tam na Monte Rosa sa dá platiť 600 eur za izbu. Stačí si ju zarezervovať celú s 12 posteľami, stovku za posteľ. Keď papalášizmus, tak do dôsledkov.

Od 2017 tam je možný aj svadobný obrad, ale treba tam peši, žiadna helikoptéra.

Na vrchole Jungfrau je hotel, kde sa natáčal James Bond a dá sa tam vláčikom v tuneli. Nadmorská výška 3454 metrov, vlakom 2 hodiny z Interlakenu, izba asi 150 eur (160 Frs). https://www.jungfrau.ch

Vedľa je chata Mönchsjochhütte 3650 m, tam už treba peši. Je to asi hodinka kľudného šliapania v snehu. Dá sa tam spať, ale otvára niekedy v marci. V lete je to pekný celodenný výlet, hore aj dolu povezie zubatá Jungfraubahn. https://www.moenchs...

Pre lezivých je chata Panossière 2645 m so všetkým komfortom spoločnej spálne. Tam sa nechodí za kulinárskym zážitkom. Najlepšie štartovacie miesto pre Grand Combin, Petit Combin, Combin de Corbassière, Tournelon Blanc. Za noc asi 70 Frs, čo je asi 60 Eur. https://www.panossi...

Frúzi majú kabany na stromoch. To je zážitok aj pre deti. https://www.cabanes...

03.11.2019 | pinpo

dik
tvoje komentare lepsie ako clanky

15.11.2019 | miska.b

On Her Majesty's Secret Service sa natacal o kopec vedla, na Piz Gloria

03.11.2019 | Bjorni

No co uz. Nevedia robit "biznis"
p.Rattaj ich to nauci za malu proviziu :D
https://www.etrend....