Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Začína sa lyžiarska sezóna, skipasy budú drahšie

01.12.2014, 20:12 | ČTK

Veľké lyžiarske strediská vo Vysokých aj Nízkych Tatrách v nadchádzajúcej zimnej sezóne podobne ako vlani zdražejú lístky na vleky a lanovky. Vyplýva to z nových cenníkov spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR), ktorá tieto areály prevádzkuje. Nová lyžiarska sezóna na Slovensku odštartuje tento týždeň.

  • Tlačiť
  • 3

Najväčší slovenský skiareál v Jasnej pod horou Chopok v Nízkych Tatrách otvorí svoje brány v piatok, cez víkend budú lyžiarom k dispozícii aj svahy na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách, informovala hovorkyňa TMR Zuzana Fabianová.

TMR, ktorá v minulosti masívne investovala do modernizácie svojich lyžiarskych stredísk vrátane výstavby nových lanoviek, opäť zvýšila ceny skipasov. Celodenný lístok na vleky a lanovky v Jasnej v prípade jeho kúpy pri pokladni strediska vyjde dospelého v hlavnej sezóne na 37 eur, čo je o dve eurá viac než pred rokom. Za šesťdňový skipas zaplatia lyžiari 198 eur oproti minuloročným 185 eurám.

Priplatia si tiež lyžiari, ktorí zamieria do Vysokých Tatier. V spomínaných areáloch bude celodenný lístok stáť 31 eur, čo znamená zdraženie o jednoeuro. Skipas na šesť dní vyjde na 162 eur, teda takmer o štyri percentá viac. Mimo sezónu bude lyžovanie lacnejšie, lyžiari tiež môžu ušetriť pri nákupe permanentky cez internet.

Predchádzajúcu lyžiarsku sezónu na Slovensku, ktorú podnikatelia označili za jednu z najhorších za posledné roky, poznamenalo teplé počasie a nedostatok prírodného snehu. To mnohým skiareálom skomplikovalo prevádzku a prispelo k nižšej návštevnosti.

Úbytok rezervácií pre nadchádzajúce mesiace zaznamenali slovenskí hotelieri od klientov z Ukrajiny v súvislosti s tamojšou krízou. Počet ubytovaných Ukrajincov na Slovensku klesol už v prvom tohtoročnom polroku, a to medziročne až o tretinu.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy lyžiarske stredisko, lyžovačka