Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zbrane do rúk malých detí. Ako Borat spravil z politikov nesvojprávnych tupcov

17.07.2018, 19:52 | Jozef Tvardzík | © 2018 News and Media Holding

Britský komik Sacha Baron Cohen sa vracia k televíznej tvorbe po viac ako desiatich rokoch. Na výslnie ho vyniesli pseudodokumentárne filmy Borat a Brüno, ktoré prinášajú satirický a kritizovaný pohľad na americkú kultúru. Vlnu rozporuplných emócií vyvoláva aj jeho nový počin, seriál Who is America?.

  • Tlačiť
  • 22

Britský komik je režisér a scenárista nového seriálu. Uvádza ho televízia Showtime, u nás si ho možno pozrieť cez HBO. Sacha Baron Cohen v ňom reaguje na zbraňovú loby, ktorá je v Amerike aj po početných streľbách na školách obrovská. Proti väčším zmenám sa stavajú radikálnejší republikáni na čele s prezidentom Donaldom Trumpom.

Všetci poukazujú na právo stanovené v ústave, ktorá ale v minulosti nepočítala s poloautomatickými zbraňami. Už prvá časť seriálu je pekný „nárez“ a človek má pochybnosti o svojprávnosti niektorých amerických politikov a obhajcov voľnej dostupnosti zbraní.

Program pre deti

Komik má v seriáli hrať niekoľko postáv – amerického veterána i ultraľavicového blogera. V prvej epizóde je to svalmi napumpovaný izraelský antiterorista – plukovník Erran Morad. Ten sa vydal do USA ako silný lobista zbraní a snaží sa presvedčiť politikov, aby podporili cielené vyzbrojovanie a výcvik malých deti, aby nedochádzalo k ďalším masakrám na amerických školách. Program má názov Kinderguardians.

Neprehliadnite

Viesť debatu ohľadom trápnosti či trefnosti Cohenovho humoru troskotá nielen na subjektívnej povahe toho, čo sa komu zdá vtipné, ale predovšetkým na tom, že komik využíva 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 22

Tagy fake news, USA, zbrane