Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Päť najzaujímavejších Apple noviniek, ktoré zmenia váš iPhone

04.06.2019 | Marián Biel

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

04.06.2019 | roman1970

Najviac zo vsetkeho by som sa potesil, keby zaviedli novinku, ako sa s mojim telefonom Xr budem vediet dovolat na ine telefonne cislo. Bez toho, aby hovor x-krat spadol ("!System: Hovor zlyhal"). A o bluetooth kompatibilite aspon takej ako bola na 6s, mozem asi len snivat...???

05.06.2019 | Roman Kanala

Ten Dark Mode je jedným z appláckych MHB, čiže Much Hyped Bullshit. V Mac OS X sa objavil vlani v 10.14 Mojave a potreboval upgrade grafickej karty. Dobrá zámienka na opustenie podpory na staršom hardwari. Spolu s ročným cyklom a podporou len 2 starších verzií systému to posunie do zastaralosti mnohé mašiny, ktoré by inak mohli slúžiť ešte dlhé roky. Mac OS X používa kernel z FreeBSD, ktorý záťaž znáša lepšie, ako kernel Linux. Aj na slabom hardwari je možné zavesiť naň veľkú záťaž.

Nový Mac OS X 10.15 Catalina prinesie zmeny hlavne na strane vývojárskych nástrojov. X Code bude spoločný pre všetky varianty OS: Mac OS, iOS, iPad OS, iWatch OS, iTV OS. Podobne aj interface. Čo je zbytočná blbina, na ktorú sa normálny užívateľ môže vykašľať.

Dôležitou novinkou je návrat profesionálnej mašiny. 8 až 28 jadier v CPU, maximum 1 TB RAM pre 8 a 12 jadier, 2 TB pre 16, 20, 24 a 28 jadier. 8 prídavných kariet PCI. Ale žiadne miesto pre hard disk, len pre 2 SSD, u Appleho max. 2 TB. Micron už predáva 4 TB SSD. Podobne aj pamäti od Apple kupuje len šialenec, sú 3x predražené. Než to kúpim, počkám zo dva roky, nech ostatní vychytajú muchy a rozbehnú obchod s doplnkami. Starý Mac Pro z 2008 stále dobre funguje. Teraz, keď sú pamäti lacnejšie, je čas mu dať maximum tých 128 GB RAM. A tešiť sa, že má miesto pre 4 disky, aj keď SATA prepustí len 3 Gb/s a nie 6 ako pri novších mašinách. Stále je možnosť pridať kartu so SAS na 12 Gb/s, ale potom je problém s busom PCI. A porty USB sú tiež len generácie 2.