Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenský zdravotnícky startup naberá na sile. Získal globálneho investora

27.02.2020, 09:15 | Tomáš Bakoš | © 2020 News and Media Holding

Slovenský startup Hilbi prepája umelú inteligenciu so zdravotníctvom. Jeho cieľom je vybudovať unikátny ekosystém, ktorý vyhodnotí zdravotný stav pacienta a ponúkne riešenie na mieru, aj keby bol tisíce kilometrov od domova. Na svoje konto si pripisuje vstup globálneho investora.

  • Tlačiť
  • 1

Budíček o piatej ráno a rýchlo k lekárovi ešte pred ordinačnými hodinami, aby ma ako pacienta stihol vyšetriť. V médiách sa za posledné roky objavilo množstvo podobných prípadov, ktoré poukazujú na nedokonalosti zdravotníctva. Na Slovensku vzniklo niekoľko startupov, ktoré sa rozhodli, že začnú meniť zdravotníctvo k lepšiemu. A nielen to na Slovensku.

Jedným z nich je startup Hilbi, za ktorým stoja vývojári, vizionári a marketéri zo skupiny 01People. Svoje sily spojili s jedným zo svojich MedTech klientov, ktorým bol InfoDoktor s cieľom zlúčiť dohromady dlhoročné skúsenosti. A tak vznikol projekt Hilbi.

Neprehliadnite

Hilbi bude fungovať ako decentralizovaná komunikačná platforma s instatnými platbami a umelou inteligenciou, dizajnovaná na ochranu pacienta v liečebnom procese či prevencii. Bude to ekosystém, v ktorom pacient vlastní svoje zdravotné údaje a vďaka decentralizovanej technológii ich zhromažďuje, obohacuje a zdieľa s odborníkmi.

Na to mu bude slúžiť zdravotný profil, nazvaný LifeID, ktorý využije pre presnejšiu diagnostiku, liečbu či prevenčné odporúčania. Algoritmus umelej inteligencie bude zároveň chrániť pacienta nielen počas liečebného procesu, ale aj v prevencii či v prípade nehody.

Do startupu Hilbi vstúpil globálny investor

Veľký potenciál globálneho rozšírenia produktu Hilbi zaujal aj svetového investora, ktorým je

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy startup, zdravotníctvo