Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

IDC označila Accenture za svetového lídra v systémovej integrácii

21.11.2006, 11:28 | TREND.sk

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť Accenture je novým svetovým lídrom v poskytovaní služieb v oblasti systémovej integrácie. Vyplýva to z aktuálnej správy spoločnosti IDC, ktorá bola publikovaná tento mesiac.

IDC označila toto umiestnenie za významnú zmenu, keďže na prvej priečke sa od konca deväťdesiatych rokov, kedy spoločnosť po prvý krát začala sledovať uvedený trh, umiestňovala spoločnosť IBM Global Services.

Vzostup Accenture na prvú priečku bol podľa IDC spôsobený rastom zákazníckych investícií do SOA (architektúry orientovanej na služby, z angl. service-oriented architecture), zlepšovania infraštruktúry a aplikačných služieb.

Poradie bolo zostavené na základe tržieb za služby v oblasti systémovej integrácie za rok 2005.

„Najmä vďaka silnému dopytu zákazníkov z regiónov Severná a Južná Amerika a EMEA (Stredná a Východná Európa, Blízky Východ, Afrika) dosiahla spoločnosť Accenture rast vo výške 8%, čo značne prevyšuje trhový priemer,” uvádza sa v správe IDC.

K úspechu Accenture prispeli vzťahy so zákazníkmi, sieť obchodných partnerov a silná pozícia obchodnej značky.“ Spoločnosť Accenture získala vďaka rozsiahlym investíciám do služieb v oblasti SOA výhodnú pozíciu, ktorú bude môcť plne využiť v budúcnosti, keď trh systémovej integrácie a dopyt zákazníkov po týchto službách začne rásť.

Spoločnosť v júli 2006 oznámila, že v priebehu nasledujúcich 3 rokov plánuje do SOA investovať 450 mil. USD, vrátane investície do nového technologického Laboratória pre SOA Inovácie, ktoré bude pomáhať klientom využívať prínosy tejto technologickej zmeny.

„Naše tržby a trhový podiel sa nezvyšujú náhodou,“ povedal Dave Hill, globálny riaditeľ pre oblasť systémovej integrácie v spoločnosti Accenture. „Tento rast môžeme pripísať jasne formulovanej vízii v oblasti SOA, silným partnerstvám s poprednými dodávateľmi softvéru ako aj značnému zlepšeniu celkových trhových podmienok.“

Podľa správy IDC zaznamenali služby v oblasti systémovej integrácie svoj najsilnejší rok od vrcholu dot.com rozmachu koncom 90-tych rokov. Trh zaznamenal v roku 2005 rast približne o 4 percentá, čo je dvojnásobok v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Napriek tomu však polovica z 8 najväčších spoločností zaznamenala z rôznych dôvodov pokles.

„Zlepšené ekonomické podmienky, v minulosti potláčaný dopyt a chuť zosúladiť podnikové procesy s IT systémami podporili výdavky v tejto oblasti,“ uvádza sa ďalej v správe. „Oblasti s vysokým rastom sú investície do SOA, zlepšenia infraštruktúry a aplikačné služby.“

IDC si taktiež všimla, že ochota využiť evolúciu softvérového prostredia, úzka spolupráca s obchodnými partnermi a zákazníkmi, dôkladné pochopenie odvetvovo špecifických podnikových procesov a vyspelé a bezproblémové poskytovanie služieb na globálnej úrovni sú predzvesťou budúceho úspechu na trhu systémovej integrácie. Kľúčovou oblasťou pre väčšinu z 10 najväčších svetových poskytovateľov služieb v oblasti systémovej integrácie sú služby na báze projektov, uvádza sa v správe IDC.

Pre účely prieskumu definovala IDC systémovú integráciu ako proces, ktorý zahŕňa plánovanie, dizajn, implementáciu a projektový manažment riešenia, ktoré sa zaoberá špecifickou technickou alebo podnikovou potrebou klienta, vrátane vývoja systémovej a zákazníckej aplikácie a implementácie a integrácie podnikového balíkového softvéru.

Podľa tlačovej správy Accenture.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)