Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aj Canon hlási "zrkadlovku" bez zrkadla

25.07.2012, 13:00 | Martin Trilec | © 2012 News and Media Holding

EOS M je prvým kompaktom spoločnosti s možnosťou výmeny objektívov

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Canon

Už aj posledný popredný fotovýrobca, ktorý donedávna prechovával akýsi konzervatívny odstup voči kompaktom s vymeniteľnými objektívmi, Canon, pristúpil na ich uvedenie na trh. Je to vskutku pochopiteľný krok, keďže Canon v tomto segmente produktov doteraz nemal čo ponúknuť, čo ho často stavalo do nevýhodnej pozície. Firma sa situáciu snaží zmeniť predstavením kompaktu s označením EOS M, ktorý stavia na čerstvej zrkadlovke EOS 650D.

Srdcom aparátu sa tak stáva hybridný CMOS snímač formátu APS-C s rozlíšením osemnásť megapixelov, ktorému sekunduje obrazový procesor Canon Digic 5 s technológiou iSAPS. Hybridný snímač signalizuje prítomnosť duálneho systému automatického zaostrovania - kontrastného a fázového, pričom k dispozícii je až tridsaťjeden ostriacich bodov.

Aj v prípade sekvenčného snímania, citlivosti ISO či obrazovkou sa nový EOS M nechal inšpirovať 650D-éčkom. Citlivosť sa pohybuje v intervale 100 až 12 800, v rozšírenom režime až na 25 600 a maximálna hodnota sekvenčného snímania činí 4,3 snímok za sekundu, čo je len o niečo menej ako u spomínaného druhého najčerstvejšieho modelu spoločnosti. Zadná 3-palcová obrazovka má vyše milióna obrazových bodov a dotykový charakter.

Zdroj: Canon

Zvyšok dotvárajú už celkom štandardné, respektíve zaužívané Canonovské prvky, ako napríklad 14-bitový RAW formát, FHD stereofónne video, podpora pre SD, SDHC a SDXC pamäťové karty, vysokorýchlostné dátové rozhranie USB 2.0 a miniatúrny HDMI port. Samozrejmosťou je bezdrôtové dátové rozhranie Wi-Fi a kompatibilita s GPS modulom. Škoda len tej absencie hľadáčika, blesku a žalostne nízkej výdrži akumulátora (230 snímok).

Zdroj: Canon

Zdroj: Canon

Zdroj: Canon

Canon EOS M
Kategória ILC / ILDCC (kompaktný fotoaparát s možnosťou výmeny objektívov)
Snímač Hybrid CMOS, 18,0 Mpix, formát APS-C (22,3 x 14,9 mm)
Obrazový procesor Canon Digic 5
ISO 100 – 12 800 (rozšíriteľné na 25 600)
Sekvenčné snímanie max. 4,3 FPS
AF systém hybridný / dvojitý (TTL Contast + Phase Detect), 31 ostriacich bodov
Statické snímky JPEG, 14-bit RAW
Video 1 080p @ 30 FPS, stereofónny zvuk
Hľadáčik -
Displej 3,0-palcový, Clear View II TFT LCD, 1,04 Mpx, dotykový
Podpora pamäťových kariet SD, SDHC, SDXC
Rozhrania Hi-Speed USB 2.0 (480 Mbit/s), mini HDMI
Integrovaný blesk -
Akumulátor Li-ion, 230 snímok (120  minút videa)
Hmotnosť (s akumulátorom) 298 g
Rozmery 109 x 66 x 32 mm
Špecifické vlastnosti Wi-Fi, GPS
Dostupnosť a cena dostupnosť neznáma, cena za telo 770 eur (s kitovým 18-55 mm objektívom 850 eur)

Foto v článku a na titulke - Canon

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Canon