Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ako sa dostať do topánok Petra Sagana

07.07.2017, 18:30 | Jozef Andacký | © 2017 News and Media Holding

Vychytávka týždňa | Po nevydarenom finiši v utorkovej etape Tour de France by ste zrejme v topánkach (a v koži) Petra Sagana byť nechceli. Podľa organizátorov súťaže zavinil pád Marka Cavendisha, a tak slovenský cyklista nebude môcť obhájiť vlaňajší zisk zeleného trička. Smola, ale aj taký je život. Isté je, že P. Sagan je jedným z dôvodov, prečo cyklistika zažíva renesanciu medzi rekreačnými a amatérskymi jazdcami. Ak sa chcete aspoň čiastočne priblížiť k svojmu idolu, môžete si pomôcť technológiami.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Cyklistika je o svaloch a výdrži, ale aj o technike bicyklovania. Spôsobov, ako ju vycibriť, je určite viacero. Základ je dostatok údajov o cyklistovi a jeho štýle jazdenia. Vynález francúzskeho start-upu Digitsole ich zbiera cez rovnomenné smart vložky do obuvi.

Tím Digitsole sa začiatkom tohto roka na technologickom veľtrhu CES zviditeľnil prototypom dámskych lodičiek s nastaviteľnou výškou opätkov. Cieľom bolo vyvinúť obuv, ktorá by sa dievčatám a dámam hodila ako do práce, tak aj na párty.

Nápad to možno nebol márny, ale exekúcia zjavne zlyhala. Dizajnovo vyzerali teleskopické smart lodičky veľmi tuctovo a médiá sa celkovo nevedeli zhodnúť, či sú brilantné, alebo otrasné. Smart vložky do obuvi pre športovcov taktiež nevyzerajú márne a aj exekúcia nápadu je presvedčivejšia.

Smart vložky do športovej obuvi DigitsoleZdroj: Digitsole

Digitsole boli pôvodne vymyslené pre bežcov, ale firma ich upravila tak, aby ich mohli používať aj fanúšikovia dvoch kolies.

Základom je 3D analýza pohybu. V prípade bicyklovania to znamená napríklad uhol nohy a predkolenia, s akým šliapete do pedálov, silu, akú do toho vložíte, či rýchlosť, s akou pedálmi krútite.

Okrem toho, senzory zaznamenávajú aj „klasické“ fitness údaje, akými sú prejdená vzdialenosť, spálené kalórie alebo rýchlosť jazdy. Digitsole má, samozrejme, integrované GPS.

Dáta sa cez bluetooth prenášajú do mobilnej aplikácie, ktorá z nich zostaví poučné grafy. A tiež navrhne, ako zlepšiť váš výkon, ako efektívnejšie využiť vašu energiu, aby ste jazdili dlhšie a/alebo rýchlejšie. Poradí aj s nastavením správnej výšky sedadla či veľkosti riadidiel.

Mobilná aplikácia Digitsole ProfilerZdroj: Digitsole

Digitsole pre bežcov sú ďalej a naznačujú, aké vlastnosti môžu v ich verzii pre cyklistov ešte pribudnúť. Bežca napríklad upozornia na hroziace riziko úrazu, keď napríklad pri behu nadmerne zaťažuje pätu. Smart pomôcka pre športovcov sa na webe výrobcu predáva za 99 eur.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy cyklistika, Vychytávka týždňa

Diskusia (0 reakcií)