Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Alcatel OneTouch 991D: Francúzsko-čínska spojka

21.08.2012, 15:00 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Lowcostový androidový smartfón pre dve SIM karty

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Alcatel

Francúzska značka Alcatel patrila svojho času medzi významných hráčov mobilového biznisu. Neskôr jej aktivita upadla, ale nezanikla úplne. Prevzala ju čínska spoločnosť TCL, ktorá na západných trhoch pri marketingu a predaji ostala pri zavedenom brande Alcatel.

Mobily tejto značky sa síce v ponukách slovenských operátorov vyskytujú zriedkavo, no dajú sa vyhľadať vo voľnom predaji (v e-shopoch). Najnovšie do smartfónového ringu oficiálne na Slovensko prichádza Alcatel OneTouch Smart 991, respektíve jeho dual SIM varianta 991D.

S odporúčanou cenou 160 eur mieri tento Android (s verziou 2.3 Gingerbread) do lowcostovej triedy. Ponúka štvorpalcový displej s rozlíšením 320 x 480 bodov a výpočtovú silu mu zabezpečuje jednojadrový 800 MHz procesor, čo podľa výrobcu štedro postačuje na surfovanie po webe či prehrávanie hudby.

Aj ďalšie parametre treba posudzovať v rámci nastavenej cenovej hladiny. Mobil je napríklad prakticky bez vstavaného storagu. V tomto smere sa spolieha na externú micro SD kartu (v balení je štartovacia dvojgigabajtová pamäťovka) a tiež na cloudovú online službu Alcatel OneTouch pre zálohovanie dát na vzdialené servery.

Rovnako OneTouch Smart 991(D) v tejto kategórii v podstate neprekvapuje ani 3,2-megapixelovou kamerou. Hoci pomocou softvérovej interpolácie možno podľa výrobcu zvýšiť rozlíšenie fotiek až na päť megapixelov. Ale ak chcete dva staršie mobily (dve SIM karty) vymeniť za jeden novší a máte pomerne napätý rozpočet, môže ísť o celkom zaujímavý objekt na úvahu.

Alcatel OneTouch Smart 991D
Displej 4-palcový, 320 x 480, 144 ppi, TFT
Rozmery 122 x 68 x 10,8 mm
Hmotnosť (s batériou) 131 g
Použité materiály plast
Operačný systém Android 2.3 Gingerbread
Procesor jednojadrový, 800 MHz
Storage 150 MB, slot na pamäťovú kartu microSD do 32 GB
Zadná kamera 3,2 Mpix, fixed focus, LED blesk
Predná kamera VGA
Konektivita WiFi b/g/n, 3G/HSPA do 7,2 Mbit/s, Bluetooth 4.0 s A2DP, micro USB 2.0, A-GPS
Batéria 1 500 mAh, 10 hodín hovoru v 3G sieti, 16 dní standby
Špecifická vlastnosť dual SIM
Dostupnosť a cena 160 eur

Foto na titulke a v článku - Alcatel

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Alcatel

Diskusia (0 reakcií)