Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Americký Firefox odstrihne Google, vyhľadávať bude defaultne cez Yahoo

20.11.2014, 17:40 | ČTK

Americkí používatelia internetového prehliadača Firefox budú mať čoskoro ako predvolený prehliadač Yahoo a nie Google, ako to bolo doteraz. Spoločnosť Mozilla, ktorá Firefox vyvíja a internetová firma Yahoo informovali o strategickom partnerstve v noci zo stredy na štvrtok. Yahoo verí, že vďaka tomu získa vyšší podiel na trhu internetových vyhľadávačov.

  • Tlačiť
  • 2

Pre používateľov Firefoxu v USA to bude znamenať, že po zadaní otázky na vyhľadávanie v hornej časti okna prehliadača budú na svojich stolných počítačoch, notebookoch, smartfónoch a tabletoch automaticky presmerovaní na výsledky na internetovej stránke Yahoo. Fungovať to má od decembra a prinajmenšom ďalších päť rokov. 

Yahoo verí, že spoluprácou si odtrhne väčší kus z trhu internetového vyhľadávania. Pokiaľ ide o vyhľadávanie na stolových počítačoch, má Yahoo na tomto trhu v USA podľa spoločnosti comScore zhruba desatinový podiel. Microsoft má zhruba 20 percent a Google 67 percent.

Google bol doteraz predvoleným vyhľadávačom pre používateľov Firefoxu na medzinárodnej úrovni. Ale trojročný kontrakt s Googlom čoskoro vyprší a Mozilla už v niekoľkých častiach sveta uzatvorila zmluvy s inými internetovými vyhľadávačmi, ako sú čínsky Baidu a ruský Yandex.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Baidu, Firefox, Google, Mozilla