Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéfka HP Windowsu v mobile verí

13.07.2016 | Marián Biel

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

13.07.2016 | Roman Kanala

HP sú tlačiarne. Tlačiarne od HP sú tak skvelé, že HP je synonymom tlačiarne ako Xerox je synonymom fotokópie a IBM je synonymom mainframu. To nie je dnes ani včera. To je tak 30 rokov. Dosť na vytvorenie tradície, ktorá ostáva v pamäti ľudí. Kedysi Apple robilo tlačiarne LaserWriter pod vlastnou značkou, ale vnútri boli lasery a mechanika Canon. Vtedy som kupoval Apple. Dnes si neviem ani predstaviť, že by som kúpil inú tlačiareň, ako HP.

Všetko ostatné od HP je o ničom. Namiesto Unixu či Linuxu HP tlačí na MS-DOS a robí tak obrovskú chybu. Ešte aj Dell dbá na to, aby mal servery dobre kompatibilné s Linuxmi. HP ani neviem, či vôbec ešte robí nejaké servery. HP zdedil OSF/1, Digital Unix od Compaqu, ktorý predtým kúpil Digital. HP mal aj vlastný Unix menom HP/UX. Najprv niečo patlali na zjednotenie, potom to nechali tak a tlačia na MS-DOS ako nejakí čínski imitátori. Chyba. Budúcnosť je Unix a Linux, nie MS-DOS.

13.07.2016 | lukic

Ale ved potopili Nokiu, potopia aj HP.. HP uz raz telefony s windows robilo a skoncilo to stratou.. mozno si to len potrebuju oprasit v pamati a stratu potom premietnut do ceny tlaciarni a tonerov..

14.07.2016 | Roman Kanala

V HP napríklad robili aj foťáky. Lacný plastik, šmejd. To je problém, keď niekto chce byť všetkým pre všetkých ľudí. Prílišné rozptýlenie zdrojov vedie k ich vyplytvaniu. Žiadna firma nie je tak bohatá, aby mohla robiť hlúposti na viacerých poliach.

Druhá najväčšia hlúposť je potom robiť škrty na nesprávnom mieste a pretláčať produkty, ktoré nemajú šancu preraziť. Keď IBM škrtá na mainframoch, píli pod sebou haluz. V Apple urobili hlúposť zrušiť kanistrový Mac Pro a nahradiť ho popolníkovým, ale vraj o tom rozhodol ešte Steve Jobs a ten už dnes nezmení názor.