Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Antik spúšťa internetovú optiku v Poltári

21.06.2013, 14:00 | redakcia TREND.sk Technológie

Operátor v juhoslovenskom meste pokrýva väčšinu bytoviek

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Antik

Košický operátor Antik Telecom expanduje do ďalšej lokality. V júni spustil novú optickú sieť v juhoslovenskom meste Poltár a začal na nej poskytovať vysokorýchlostný internet (do 70 Mbit/s), digitálnu televíziu a telefónne služby. Firma o tom informovala v tlačovej správe.

Antik v Poltári novou sieťou pokrýva ulice Sklárska, Fučíkova a Železničná, na ktorej sa nachádza väčšina bytových domov v meste. „V rozširovaní sa bude pokračovať podľa záujmu obyvateľov,“ dodáva Antik. V Poltári vybudoval sieť typu FTTH (Fiber To The Home), ktorá vedie optické vlákna priamo do bytov.

Antik má v súčasnosti 44-tisíc zákazníkov, z toho štyri pätiny využíva jeho internetové, televízne a telefónne služby na optických prípojkách. Okrem Košíc, kde patrí medzi dominantných providerov, pôsobí aj v ďalších slovenských mestách. Vlani spustil optické služby v Humennom, Hriňovej a Gelnici.

Foto na titulke a v článku - Poltar.sk/Ondrej Lepiš

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Antik

Diskusia (0 reakcií)