Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Antik zavádza optiku v Humennom

28.11.2012, 14:40 | redakcia TREND.sk Technológie

Po dokončení projektu chce v meste rýchlym internetom a digitálnou TV pokrývať sedemtisíc domácností (bleskovky od operátorov)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Antik

Antik Telecom pripojil do novej optickej siete v Humennom prvé bytové domy. Ide o objekty na Sídlisku III. Po dokončení celého projektu, ktorý firma označuje za najväčšiu investíciu do infraštruktúry za posledné roky, by sieť optických prípojok mala pokrývať sedemtisíc domácností v meste na východe Slovenska. Antik o tom informoval v tlačovej správe.

Výstavbu optiky v Humennom avizoval Antik pôvodne už pred dvoma rokmi, neskôr informoval, že ju zdržali administratívne bariéry. Cez prípojky chce poskytovať služby vysokorýchlostného internetu (do 70 Mbit/s), digitálnej televízie a telefonovania.

Antik výstavbou vlastných sietí v posledných rokoch expandoval do tucta lokalít na strednom a východnom Slovensku. Naposledny v Hriňovej a v Gelnici. „Snažíme sa prinášať kvalitný a rýchly internet aj do miest, ktoré nie sú investične zaujímavé pre veľké spoločnosti,“ vysvetľuje stratégiu operátora jeho šéf Igor Kolla.

Foto na titulke - Flickr.com/Korom

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Antik

Diskusia (0 reakcií)