Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aké aplikácie odporúčajú manažéri

01.12.2012, 16:20 | redakcia TREND.sk Technológie

Užitoční pomocníci pre smartfóny a tablety

  • Tlačiť
  • 0

Things a Evernote

Odporúča šéf online kníhkupectva Martinus.sk Michal Meško:

mesko

„Things je fantastický task-manager, ktorý zo mňa aj vďaka cloudovej synchronizácii s iPadom a Macom urobil opäť trochu organizovanejšieho človeka. Zapisujem si doň všetky nápady, spravujem úlohy na daný deň, súkromné aj pracovné projekty.“ Na zapisovanie dlhších nápadov a dokumentov či na zaznamenávanie fotiek M. Meško odporúča aplikáciu Evernote.

Aplikácie Things a Evernote sú dostupné pre iPad, iPhone a Android.

Zinio

Odporúča predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne Jozef Síkela:

sikela

svalek

„iPad je pre mňa nástroj, ktorý ma drží v obraze o tom, čo sa deje na Slovensku aj vo svete, a Zinio je vlastne digitálny novinový stánok. Rýchlo a jednoducho v nej nájdem najzaujímavejšie časopisy z celého sveta. Ja som si predplatil napríklad hudobný časopis Rolling Stone či časopis Dolce Vita o dizajne, architektúre a cestovaní.“

Odporúča aj výkonný riaditeľ Slovak Telekomu pre mass market segment Dušan Švalek.

Aplikácia Zinio je dostupná pre iPad, iPhone a Android.

Mindjet a CineXPlayer

Odporúča zástupca generálneho riaditeľa a šéf informačných systémov a sietí Orangeu Ivan Golian:

golian

„Mindjet používam na vizualizáciu nápadov. Je to jednoduchý intuitívny a používateľsky príjemný nástroj na dokumentovanie nápadov alebo udalostí, na definovanie vzťahov a časových závislostí medzi nimi. Keďže iPad väčšinou nosím stále so sebou, MindJet používam aj ako poznámkový blok, ktorý ma núti byť štruktúrovaný.“ Na cestách I. Golian rád sleduje historické dokumentárne filmy prostredníctvom prehrávača CineXPlayer.

Aplikácie Mindjet a CineXPlayer sú dostupné pre iPad, iPhone a Android.

Flipboard a Pulse

Odporúča výkonný riaditeľ Unimedie Vladimír Vokál:

vokal

„Flipboard veľmi prehľadným a graficky dokonalým spôsobom unifikuje textový a obrazový obsah zdrojov rôzneho zamerania do podoby univerzálneho denného magazínu. Používam ju najmä na čítanie zahraničného obsahu.“ Na prezeranie obsahu najmä z domácich infozdrojov má V. Vokál nainštalovanú aplikáciu s podobnou funkcionalitou Pulse.

Aplikácie Flipboard a Pulse sú dostupné pre iPad, iPhone a Android.

FlightTrack a RunKeeper

Odporúča generálny riaditeľ VÚB banky Ignacio Jaquotot:

jaquotot

„Často pracovne lietam, a preto veľmi oceňujem aplikáciu FlightTrack. Umožňuje mi v reálnom čase sledovať moje lety, rezervácie a možné meškania. Niekedy mám tak informácie skôr, ako ich zverejní letisko.“ Aj na voľný čas odporúča I. Jaquotot appku na sledovanie trás a vzdialeností – pri turistike a prechádzkach. Nazýva sa RunKeeper.

Aplikácie FlightTrack a RunKeeper sú dostupné pre iPad, iPhone a Android.

Yahoo! Finance a Sygic

Odporúča generálny riaditeľ Hewlett-Packard Slovakia Martin Kubala:

kubala

sabo

„Využívam Yahoo! Finance, ak potrebujem získať dôležité ekonomické informácie. Odtiaľ sledujem pohyby na akciových trhoch a finančné výsledky firiem kótovaných na amerických a európskych burzách.“ Orientovať na cestách mu zasa pomáha navigácia Sygic: „Zaobstaral som si ju bez toho, aby som tušil, že ju vytvorila slovenská firma.“

Navigáciu Sygic odporúča aj výkonný riaditeľ Motor-Car Bratislava Július Šabo.

Aplikácie Yahoo! Finance a Sygic sú dostupné pre iPhone a Android.

Notability

Odporúča partner Allen & Overy Renatus Kollár:

kollar

„Aplikáciu používam na písanie poznámok – perom aj klávesnicou –, editovanie pdf súborov a fotografií aj na organizáciu poznámok.“ Ako fanúšika iPadu ho mrzí, že je pomerne ťažké nájsť naň plnohodnotnú náhradu za MS Word. V alternatívnych aplikáciách mu chýbajú dva prvky, ktoré sú preňho – ako právnika – kľúčové: sledovanie zmien (track changes) a číslovanie (numbering/outlining).

Aplikácia Notability je dostupná pre iPad.

GoodReader

Odporúča direktor na oddelení poradenstva v PwC Ivo Doležal:

dolezal

„V tejto aplikácii revidujem reporty a dokumenty, píšem do nich poznámky na zapracovanie. To, čo som predtým musel vytlačiť, poznačiť perom a potom naskenovať alebo dať asistentke prepísať, teraz robím online.“ Na prenášanie súborov medzi iPadom, BlackBerry mobilom či osobným počítačom s Windowsom používa I. Doležal cloudové úložisko DropBox.

Aplikácia GoodReader je dostupná pre iPad a iPhone.

Kindle

Odporúča šéfredaktor TRENDU Pavol Suďa:

suda

„Môžem v ňom okamžite čítať knihy, ktoré som si pred pár minútami kúpil na Amazon.com. Čítačka si pamätá podčiarknuté pasáže, synchronizuje čítanie medzi viacerými zariadeniami, takže v knihe rozčítanej na iPade môžem plynulo pokračovať na iPhone. Keď nerozumiem niektorému anglickému slovíčku, stačí dotyk a otvorí sa výkladový slovník. “ Aktuálne správy, ako aj burzové ukazovatele zasa šéfredaktor TRENDU sleduje cez aplikáciu Bloomberg.

Aplikácie Kindle a Bloomberg sú dostupné pre iPad, iPhone a Android.


Článok vyšiel v prílohe TREND +Smartfóny a tablety, ktorá je súčasťou aktuálneho vydania 47/2012.

trend titulka 47 2012

Tlačený TREND na webe, kniha ako darček a ďalšie: Deväť dôvodov, prečo si predplatiť časopis TREND.

Partneri projektu

tatra banka_logo

         

mtrust_logo

Foto - Appstore

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 47/2012. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND + smartfóny a tablety

Tagy aplikácia, smartfón, tablet

Diskusia (0 reakcií)