Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: 1Tap Cleaner

17.07.2012, 12:00 | Martin Trilec | © 2012 News and Media Holding

Šikovný premazávač prebytočných a cache súborov

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Appka dňa

Stále viac počítačových utilitiek si razí cestu aj do mobilov a tabletov. Žiaden stroj či systém však nie je spoľahlivý a efektívny, pokiaľ sa neudržiava. To je presne prípad samotných operačných systémov. Časom sa v nich nahromadí množstvo prebytočných súborov, ktoré väčšinou slúžia na diagnostické účely a teda pre bežného používateľa nemajú význam. Na ich jednoduché premazávanie poslúži napríklad 1Tap Cleaner.

Táto aplikácia zatiaľ výhradne pre zariadenia s Androidom sa dohovorí aj s laikom prostredníctvom príjemného používateľského rozhrania, v ktorom sa ľahko orientuje. Účinne analyzuje a odhadne miesto spotrebované nepotrebnými súbormi, ktoré neskôr ponúkne na automatické odstránenie. Alternatívne možno jednotlivé položky systému čistiť individuálne.

1Tap Cleaner, ako už názov softvéru hovorí, sa hodí hlavne používateľom, ktorý majú radi všetko zautomatizované pod jedným palcom. Priamo z domácej obrazovky systému možno aplikáciu ovládať pomocou widgetu. Pre kompletné premazanie nepotrebných súborov stačí jediné kliknutie na tento widget. Aplikácia funguje dobre aj ako premazávač histórie.

appka dna 1tap cleaner title 600

Zdroj: Sam Lu

V základe je 1Tap Cleaner zdarma, no vývojárov možno podporiť zakúpením spoplatnenej verzie za 1,63 €. Tá má zopár drobných vymožeností naviac a taktiež neobsahuje reklamy.

appka dna google play 3

Foto v článku a na titulke - Sam Lu

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Appka dňa