Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Akcia na kolesách, trikrát a inak

14.09.2012, 12:00 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Hiphoperská krysa na sk8e, šialený Bike Baron na motorke a jemná motorika v parkovacej mánii

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Appka dňa

Veľká časť hier pre mobilné zariadenia, v ktorých sa hráč snaží zvládnuť pohybujúci sa objekt, je z kategórie nekonečných hopsačiek. Ich podstatou je získať čo najviac bodov, pozbierať čo najviac hviezdičiek, prípadne zlikvidovať čo najviac nepriateľov, pričom tempo sa kontinuálne zvyšuje.

Širší koncept ponúkajú hry, v ktorých sa takisto ovláda pohybujúci sa objekt, no úlohou je splniť určitú misiu. A kým ju hráč nedokončí, nedostatne sa na ďalší level, kde naňho čakajú nové úlohy a nové prekážky. Ponúkame vám trojicu hier, ktorých spoločným menovateľom je, že tento pohybujúci sa objekt je na kolesách.

Hlavnou postavou v Rat On A Skateboard je, ako napovedá názov, roztomilá krysa, ktorá si našla zábavu v jazde na skejtborde. V podstate je tiež trochu exhibicionista, lebo sa predvádza pred zvieracími kamarátmi, ktorí naňho čakajú v cieli každého levelu.

Na postup na ďalšiu dráhu potrebujete určitý počet bodov, ktoré získavate preskakovaním jám, sudov, či stĺpikov. Bodový účet sa dá ešte zvýšiť, ak pritom spravíte nejakú parádičku, napríklad sa skĺznete po zábradlí, alebo počas výskoku otočíte skejt okolo vlastnej osi. Naopak, nesmiete spadnúť alebo naraziť do prekážky (ktorou môže byť aj skákajúca basketbalová lopta).

Rat On A Scateboard je zatiaľ dostupná len pre jablkové zariadenia a stojí 79 eurocentov. Z času na čas však vydavateľské štúdio dá hru do akcie , v ktorej ju možno zadarmo. Okrem sk8u obľubuje športujúca krysa aj autíčka (Rat On A Scooter) a snouboard (Rat On A Snowboard).

rat scateboard1 330

  

rat on scateboad2 330

apkka app store appstore 1

Aj Bike Baron má rád adrenalínovú jazdu: na motorke. Počas svojho questu musí skákať cez jamy, zaostrené stĺpy, na dotyk vybuchujúce sudy s naftou... Pomáhajú mu v tom U rampy, šmykľavky, či (krátkodobo) aj raketové motory, ktoré nájde na ceste.

Okrem obligátneho zbierania hviezdičiek sa hrá o najlepší čas. Grafické spracovanie je skôr jednoduchšie (ale neurazí), zato zvuková zložka je pomerne impresívna. Najmä pri plnom výkone reproduktora navodzuje atmosféru filmov Michaela Baya (trilógia Transformers, Ostrov)...

Bike Baron sa dá vyskúšať v bezplatnej verzii s malým počtom levelov, no ďalšie sa dajú dokúpiť. Alebo vytvoriť, lebo hra obsahuje editorský mód. Používateľmi vytvorené trate si takisto možno stiahnuť (bezplatne), treba len vložiť kód, ktorý nájdete na webstránke hry. Bike Baron zatiaľ jazdí len na iPhonoch a iPadoch.

bike baron1 330

  

bike baron2 330

apkka app store appstore 2

V istom zmysle je adrenalín aj Parking Mania. V tejto hre síce nevybuchujú sudy s benzínom, ani nepadajú z oblohy basketbalové lopty, ale dopraviť auto na určené miesto bez ťuknutia a škrabnutia si pýta dávku sústredenia a jemnej motoriky.

Napokon, aj v reálnom živote ide často o nervydrásajúcu a frustrujúcu činnosť. V tejto hre aspoň nemusíte hľadať parkovacie miesto... Musíte však vymanérvovať autíčko úzkymi ulicami, vyhnúť sa ostatným vozidlám a prípadne pozbierať na zemi ležiace doláriky.

Aj Parking Mania je postavená na modeli istého počtu free levelov (v lite verzii). Plná verzia je, samozrejme, obsahovo bohatšia (smeruje na ňu aj link pod logom App Storu v tomto článku). Stojí 79 centov - iba ak by ste si ju vystriehli v akcii. Autorské štúdio spracovalo hru, aspoň zatiaľ, len pre iPhone a v HD verzii pre iPad. Majitelia androidov môžu vyskúšať Parking King s podobnou funkcionalitou.

parking mania1 330

  

parking mania2 330

apkka app store appstore 3

Foto na titulke a v článku - App Store

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)