Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: Battery Widget? Reborn!

25.09.2012, 13:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Aj banalita ako kontrola výdrže batérie môže mať praktické funkcie a podarený vzhľad

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Appka dňa

Operačný systém Android má viacero funkcií, ktoré sú trochu hlbšie ukryté v nastaveniach a aj keď o nich používateľ môže vedieť, zabúda na to. Tak je to aj s podrobnými informáciami o stave batérie. Na Google Play sú k dispozícii tucty widgetov a aplikácií, ktoré sa hrajú s batériou. Táto appka to ale robí elegantnejšie.

Battery Widget? Reborn! je od českého vývojára Tomáša Hubáleka, ktorý stojí aj za aplikáciu Battery Widget s takmer 400 000 stiahnutiami. Toto je akési jej pokračovanie alebo nová generácia pre novšie generácie Androidu, konkrétne od verzie 2.3 a funguje ako na smartfónoch, tak aj na tabletoch.

Hlavné okno aplikácie pozostáva z veľkého ukazovateľa stavu batérie v grafickom prevedení štýlu Holo, ktorý Android používa od verzie 4.0 Ice Cream Sandwich. To znamená tenké fonty a bledomodrú farbu. Pod ukazovateľom je predpokladaná výdrž v hodinách a teplota batérie. Vošli sa sem aj ikony na vypnutie WiFi, Bluetooth, synchronizácie a režimu lietadlo.

battery widget_1_google

     

battery widget_2_google

     

battery widget_3_google

Na druhej záložke je prehľadný graf, ktorý zobrazuje stav batérie za určité časové obdobie, rýchlosť vybitia jedného percenta a štatistika priemernej plnej výdrže a čas, ktorý potrebuje na nabitie. Výhodou aplikácie je, že všetky tieto fakty sú zobrazené aj po vysunutí notifikačnej lišty.

Jedným ťahom prsta sa tak dá dozvedieť koľko batérie ostáva, kedy bol odber najväčší a preto treba vypnúť WiFi a synchronizáciu.  Súčasťou aplikácie je aj widget s nastaviteľnou farbou položiek. Bonusom je percentuálny ukazovateľ v ľavom hornom rohu, Android stav batérie zobrazuje len graficky a nedá sa určiť, či ostáva 60 alebo 40 percent.

Battery Widget? Reborn! je do konca septembra vo fáze Beta a je bezplatná. Vývojára sa už ale dá podporiť formou kúpenie verzie Pro. 

 

appka dna google play 1

 

Foto v článku a na titulke - Google

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)