Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: Bazoš Agent má inzeráty pod palcom

04.10.2012, 12:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Softvér sleduje novinky na inzertnom portáli a používateľa informuje o tých, ktoré sa týkajú predmetu záujmu

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Appka dňa

S nakupovaním alebo predajom cez inzerát má skúsenosť snáď každý. Tí šťastnejší lacno nakúpili alebo výhodne predali. Jedným z najnavštevovanejších inzertných portálov na Slovensku je Bazoš. Projekt slovenského vývojára Vlastimila Brečku umožňuje prehľadne a pohodlne mať pod palcom všetky nové inzeráty, ktoré človeka zaujímajú. Nejde o webovú stránku prerobenú na mobilnú aplikáciu, ale o virtuálneho strážneho psa, ktorý sleduje nové inzeráty.

Bazoš Agent má moderný sparťanský, no funkčný dizajn. V úvode možno prekvapí prázdnou obrazovkou. Najprv si totiž treba vytvoriť filter, bez neho to nefunguje. Nastaví sa názov produktu, ktorý je na predaj alebo kúpu, cenové rozpätie, kategória a miesto podľa PSČ. Takýchto filtrov môže byť viacero, pracujú na pozadí.

Aplikácia potom automaticky zobrazuje vyhovujúce inzeráty. V nastaveniach sa určuje tiež interval automatickej synchronizácie s portálom Bazoš.sk. Používateľ tak dostáva prakticky okamžitú informáciu napríklad o om, že niekto ponúka iPhone 4 v Žiline za polovičnú cenu.

Každý inzerát sa zobrazuje v samostatnom okne s veľkou fotografiou. Galéria obrázkov k inzerátu sa dá listovať, po rozkliknutí sa dá pozrieť aj celé znenie a podrobnosti inzerátu. Podržaním prsta na filtre sa jednoducho upraví alebo zmaže.

bazos agent_2_google

     

bazos agent_3_google

    

bazos agent_1_google

       

Z aplikácie možno priamo zavolať na mobil kupujúceho či predávajúceho a v hornom rohu je aj ikonka na prechod do webového prehliadača s danou ponukou. Pridávať vlastné inzeráty sa zatiaľ nedá.

Rovnako sa priamo v aplikácii nedá listovať v starých inzerátoch, zobrazuje sa len posledných pätnásť. Autor to vysvetľuje snahou o minimalizáciu dátovej prevádzky. V prípade, že si to používatelia budú želať, zapracuje aj funkciu prehľadávania starších inzerátov. Bazoš Agent je bezplatný a dostupný pre platformu Android.

appka dna google play 1

Foto v článku a na titulke - Google

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)