Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Endomondo Sports Tracker

02.02.2012, 11:00 | Martin Trilec | © 2012 News and Media Holding

Z mobilu spraví najlepšieho priateľa športovca

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Endomondo Sports Tracker je aplikácia pre applovské a androidové mobilné mobily na zaznamenávanie a manažovanie každodenných športových aktivít. Vhod príde aj ľuďom, ktorí majú problém s nadváhou - a chcú to zmeniť: nie však diétami, pilulkami či inými „osvedčenými“ metódami, ale fyzickou aktivitou.

Appka od firmy Endomondo sníma aktuálnu GPS polohu používateľa, meria prejdenú dráhu, počíta čas, rýchlosť a nakoniec po ukončení aktivity vyhotoví prehľadný záznam, ktorý možno nahrať na Facebook či Twitter. Samozrejme, v zázname nechýba informácia o spálených kalóriách: pre čo najpresnejší výpočet treba vhodne (a pravdivo :-) zvoliť druh fyzickej aktivity ešte pred spustením zaznamenávania.

Aplikácia obsahuje aj vlastnú športovo-sociálnu sieť zameranú na publikáciu a hodnotenie zverejnených výsledkov meraní, prehľadný zoznam meraní z minulosti či motivačné programy, napríklad splnenie stanoveného cieľu, prekonanie kamaráta či vlastného rekordu.

Aktivity závislé na GPS signáli sa automaticky pozastavia, ak sa používateľ rozhodne dať si pauzu. Tá sa do výsledného súhrnu aktivity nezapočítava, preto sa netreba báť, že ovplyvní jeho presnosť. Plusom je aj široká škála aktivít, ktorú aplikácia podporuje. Medzi pokročilejšie funkcie patrí napríklad snímanie pulzu a jeho zaznamenávanie, ktoré si však vyžaduje pripojenie snímacieho hardvéru.

Endomondo Sports Tracker je možno z Android Marketu alebo AppStoru stiahnuť zadarmo, no k dispozícii je aj platená verzia s ešte širším portfóliom funkcií a podrobnejším zaznamom. Pro verzia stojí necelé tri eurá.

appka dna appstore

 

availableonmarket_google

Ak ste natrafili na zaujímavú aplikáciu pre mobil alebo tablet a chcete o nej dať vedieť, nechajte nám tip v diskusii k tomuto článku. Môže ísť o ľubovoľnú aplikáciu bez ohľadu na systém (iOS, Android, Windows Phone), bezplatnú i platenú.

Foto v článku a na titulke - Endomondo

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, Appka dňa, Endomondo

Diskusia (0 reakcií)