Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: Gesture Way

18.09.2012, 12:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Jednoduchý pomocník pre preplnené smartfóny od slovenského vývojára

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Appka dňa

Nie je žiadnou raritou, ak má aj bežný majiteľ smartfónu nainštalovaných stovku aplikácií. Nájsť tú pravú čo najrýchlejšie je úlohou Gesture Way. Bez nej to ide len ručne, prípadne napísaním jej názvu vo vyhľadávači. Gesture Way na to ide trochu rýchlejšie. Rozoznáva rukou kreslené gestá, aplikácie alebo nastavenia systému.

Po nainštalovaní je nevyhnutné najprv prejsť pomerne rozsiahlym nastavením. Ku všetkým želaným nastaveniam systému, aplikáciám a prepínačom je potrebné nastaviť gesto. Môže to byť symbol, prípadne jedno či viacero písmen.

V nastaveniach sa dá ešte vybrať farba tabule a pera. Práve na túto tabuľu sa píšu úložné symboly, ktoré okamžite spustia pridelenú akciu. K tabuli sa dá dostať cez widget alebo po rozrolovaní hornej lišty.

Stačí si napríklad určiť, že po nakreslení písmena G sa spustí e-mailový klient Gmail, prípadne prstom nakresliť fajku a spustí sa bežecká aplikácia od Nike. Rovnako jednoducho sa vypne a zapne WiFi, GPS alebo Bluetooth. Dlhým podržaním na každej aplikácii alebo akcii sa dá vybrať, či sa ešte otvorí, pridá alebo zmení gesto, prípadne presunie medzi obľúbené aplikácie.

gesture way_1_google

     

gesture way_2_google

     

gesture way_3_google

Snímanie rukou písaných znakov je rýchle a presné, no nie úplne dokonalé. Je nutné si uložené symboly priradené k danej akcii nacvičiť a zapamätať. Po pár tréningových kolách je potom otázkou sekundy nájsť a spustiť hru Where´s My Water, ktorá je zahrabaná medzi tuctami aplikácií. Aplikácia Gesture Way je bezplatná, zatiaľ iba pre Android, s možnosťou zaplatiť za plnú verziu bez reklamných banerov.

appka dna google play 1

  

Foto v článku a na titulke - Google

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)