Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: Kto je filmový fanúšik

12.06.2013, 14:00 | Marián Biel | © 2013 News and Media Holding

Názov aplikácie Actual Movie Trailers prezrádza všetko

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Appka dňa

Filmy sú pravdepodobne najuniverzálnejší koníček a snáď nejestvuje človek, ktorý by si medzi nimi nenašiel obľúbené kúsky. O prichádzajúcich filmoch sa dozviete z webu, prípadne zahraničných periodík. Kto by sa ale chcel o novinkách z Hollywoodu, ale aj európskych a ázijských štúdii dozvedieť viac a navyše interaktívne, tomu sa hodí pravidelne sledovať filmové ukážky, teda trailere. V obchode Google Play je viacero aplikácii na ich prehrávanie. Vyniká nad nimi ale Actual Movie Trailers. A nie len preto, že je od slovenských vývojárov.

Od aplikácie na prehrávanie filmových ukážok sa nečaká veľa. Údaje by mali byť čo najaktuálnejšie, prehrávanie bez háčikov a ovládanie intuitívne s pár možnosťami nastaviť si osobné preferencie. Actual Movie Trailers toto všetko zvláda.

Aktuálnosť môžeme potvrdiť. Najnovšie ukážky sa síce dajú pozrieť aj zo špecializovaných webov, no v aplikácii je to oveľa prehľadnejšie a rýchlejšie. Nič netreba nastavovať a meniť. Na obrazovke (aplikácia funguje len horizontálne) je trojica plagátov k pripravovaným filmom. Vždy ten, ktorý je v strede ma na spodnej časti obrazovky informácie o dátume svetovej premiéry, o tvorcoch a protagonistoch. Po kliknutí na tento text aplikácia ukáže konkrétne dátumy premiér v konkrétnych krajinách či regiónoch a tiež rozšírený zoznam protagonistov.

actual movie trailers_1_google play

   

actual movie trailers_2_google play

Ak je trailer nový, je ešte označený ako nepozretý. Na plagáte je tiež malá ikona na zdieľanie traileru na sociálnych sieťach alebo v správach a link na filmovú databázu IMDb. V platenej verzii ešte navyše možnosť pridať premiéru filmu do kalendára v mobile či tablete a označenie traileru ako obľúbeného.

Stačí teda kliknúť na plagát a trailer sa spustí. Buď v najvyššej dostupnej kvalite, alebo sa dá nastaviť ručne v akom rozlíšení ukážky budú. Nie je nutné mať žiaden externý prehrávač, všetko zaistí samotná aplikácia.

Pri pozeraní sa hodí aj funkcia vyhľadávania podľa mena filmu, herca či režiséra. V platenej verzii sa navyše dá obsah filtrovať podľa dátumu premiéry alebo zobraziť zoznam obľúbených trailerov. Tento piatok začína nový Superman. Podľa posledného trailera to vyzerá na hit.  

appka dna google play 1

foto v článku a na titulke - Google Play

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)