Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: My Data Manager zabráni šoku z účtu

18.05.2012, 12:00 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

A tiež ustrážiť, koľko megabajtov na smartfóne a tablete preniesla konkrétna aplikácia

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Appka dňa

„Šok z účtu“ je populárny pojem z prostredia roamingových taríf, keď sa telefonovanie a surfovanie po webe v zahraničí podpisuje pod faktúru, z ktorej vyliezajú oči z jamôk. Aj keď vďaka regulácii zo strany Európskej únie a iniciatívam operátorov už o niečo menej... No aktuálny je aj v sieti domovského operátora: pravidelné facebookovanie, či mejlovanie tiež dokáže riadne vycucať dátový balíček.

Mať na smartfóne či tablete strážcu dátovej prevádzky - a spotreby megabajtov - sa teda javí ako celkom dobrý nápad. Hoci každé mobilné zariadenie (respektíve jeho operačný systém) ponúka určité možnosti takéhoto prehľadu, k dispozícii sú aj appky tretích strán s rozšírenou funkcionalitou. Ako napríklad My Data Manager z dielne Mobidia Technology, bežiaci v prostredí iOS (Apple), aj Android.

My Data Manager rozdeľuje dátovú prevádzku z dvoch základných pohľadov: podľa typu online pripojenia (WiFi, mobilná sieť, roaming) a podľa aplikácií, ktoré to či ono pripojenie využívajú. Spotrebu dát vie tiež graficky znázorniť v hodinovom, či dennom meradle. Čerešničkou je „geografická vizualizácia“, ktorá zobrazuje prenesené megabajty na mape podľa lokality, v ktorej sa používateľ nachádza. Kto chce šetriť batériu, môže si zvoliť chod appky v zjednodušenom („coarse“) režime.

Pokiaľ ide o antišokové funkcionality, My Data Manager umožňuje nastaviť alarmy, ktoré používateľa upozornia na prekročenie stanovenej megabajtovej hranice. Appka by sa po zadaní parametrov mala prispôsobiť konkrétnej službe operátora, či už o mesačný paušál, alebo jednoduchý dátový balík.

my data manager1 288

Zdroj: Mobidia Technology

my data manager2 288

Zdroj: Mobidia Technology

my data manager3 288

Zdroj: Mobidia Technology

My Data Manager sa dá bezplatne stiahnuť na iPhone (s verziou iOS 4.3. a vyššou), iPad, aj na zariadenia s Androidom.

apkka app store appstore 3

Zdroj: Apple

appka dna google play 3

Foto na titulke a v článku - Mobidia Technology

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)