Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Náhrada Android galérie

31.07.2012, 13:30 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Scalado Album a QuickPic sú rýchlejšie a prehľadnejšie

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Android

Jednou z hlavných výhod mobilného operačného systému Android je jeho flexibilita. Všetko sa dá prispôsobiť k obrazu svojmu a takmer každá systémová aplikácia môže byť nahradená nejakou inou. Platí to aj o galérii, štandardného programu na prezeranie obrázkov. Aj keď je pre bežného používateľa funkčná a prehľadná, až po vyskúšaní Scalado Album alebo QuickPic si uvedomí, že to môže byť omnoho lepšie.

Obe vybrané aplikácie sú si podobné. Veď ich primárny účel je úplne totožný – čo najlepšie zobraziť fotografie, prípadne aj videá, nasnímané smartfónom. Rozdiel je v ich grafickom prevedení, ovládaní a cene.

Scalado Album je na prvý pohľad mnohonásobne rýchlejší, než vstavaná galéria. A to ako v otváraní, zoomovaní či listovaní fotografií. Dvojklikom sa vybraná časť nazoomoje takmer okamžite, rýchla je aj koláž všetkých fotografií v albume. Hneď po spustení aplikácia zoskenuje vstavanú pamäť telefónu aj pamäťovú kartu a roztriedi fotografie a videá. Efektné je, že náhľady videí sú animované. Podporuje rozoznávanie EXIF dát, takže vie obrázky filtrovať podľa dátumu alebo geolokácie. Fotografie z geotagom sú potom prehľadne označené na mape. Fotografie sa dajú, samozrejme, priamo v aplikácii zdieľať, mazať alebo pridávať do podadresárov. Scalando tiež umožňuje obrázok jednoducho upraviť orezaním, otočením alebo nastavením ako tapeta.

scalando_1_google

     

scalando_2_google

     

scalando_3_google

appka dna google play 1

QuickPic je v zobrazovaní či úpravách o niečo pomalší, no stále pracuje svižnejšie, než vstavaná Android galéria. Triedenie je jednoduchšie, obrázky nevie deliť podľa dátumov alebo geotagov. Tiež ponúka rýchle zdieľanie na všetky možné sociálne siete, emailové kontá, cez MMS a podobne, orezanie či zmenšenie fotografie sa robí rovnako jednoducho. QuickPic podporuje schovávanie vybraných adresárov a na rozdiel od Scalanda sa ešte dajú aj zaheslovať.

Obe aplikácie majú dve malé nevýhody. Zatiaľ nepoznajú žiadne webové albumy a nevedia tak zobraziť napríklad fotografie z Facebooku alebo Picasy. Umožňujú len zdieľanie obrázkov na tieto sociálne siete. Oproti vstavanej galérii im tiež chýba možnosť pokročilejšej úpravy, napríklad zmena jasu, kontrastu alebo teploty farieb. To sa dá vyriešiť jedine zdieľaním fotografie zo Scalanda alebo QuickPicu do inej aplikácie na editáciu.

quickpic_4_google

     

quickpic_5_google

     

quickpic_6_google

appka dna google play 2

Posledným rozdielom je cena. Zatiaľ čo Scalando Album stojí 0,99 eur, QuickPic je bezplatný a dokonca aj bez reklám. Ideálne je vyskúšať obe, obchod Google Play umožňuje do 15 minút vrátiť zaplatenú čiastku.

 

 

 

foto v článku a na titulke - Google

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android

Diskusia (0 reakcií)