Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: Nepáči sa mi to

24.09.2012, 12:00 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Upozornite na neduhy okolia cez mobil: Vyjadrenie nespokojnosti je prvým krokom k zmene

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Appka dňa

Ikona „Nepáči sa mi to“ by sa hodila aj na Facebooku, ale tentoraz ide o mobilnú aplikáciu skupiny aktivistov, ktorí chcú týmto spôsobom mobilizovať verejnosť a poukazovať na neduhy v okolí. Napríklad na rozbitú cestu, zanedbané detské ihrisko, alebo nápisy na stenách budov.

Ak sa vám teda vo svojom meste/obci niečo nepáči, odfoťte to, pridajte krátky výstižný komentár, prípadne upravte lokalitu (ak sa GPS v mobile netrafilo) - a potom už len čakajte, koľko „nelajkov“ získate. Prípadne možete „nelajkovať“ príspevky ostatných. Na zadávanie vstupov je potrebné zaregistrovať sa cez Facebook.

Riešenie označeného problému zatiaľ autori projektu Nepáči sa mi to nechávajú na samospád. Teda na to, že si ho všimnú aj kompetentní úradníci, či správcovia budov... Ale ako správne píšu na facebookovej stránke, vyjadrenie nespokojnosti je prvý krok k zmene.

nepacisamito2 225

 

nepacisamito3 225

 

nepacisamito1 225

No nejde len o akési hundranie pri virtuálnom pive. Celá iniciatíva beží aj vo fyzickom svete. Organizátori po celom Slovensku distribuujú žlté pásky (podobné tým, čo polícia dáva okolo miesta činu), ktorými dobrovoľníci oblepujú inkriminované miesta.

Podobných projektov na mobilizáciu verejnosti je už na Slovensku viacero. Napríklad Odkaz pre starostu. Hlavným rozdielom oproti „Nepáči sa mi to“ je, že podnet sa so žiadosťou o reakciu odosiela zodpovednému subjektu, ktorého určí administrátor na základe typu, lokality a ďalších kritérií. Odkaz pre starostu zatiaľ nemá mobilnú aplikáciu, funguje len cez klasický web. Na monitoring nelegálnych skládok zasa slúži mobilná appka TrashOut.

apkka app store appstore 1

  

appka dna google play 1

Foto na titulke a v článku - Facebook.com/nepacisamito.sk, App Store

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)