Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: Pixlr-o-matic

04.04.2012, 12:21 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Z každej fotografie dokáže urobiť malé umelecké dielo

  • Tlačiť
  • 0

Fotenie smartfónom sa po technologickej stránke stále zlepšuje. Osem megapixlové snímače s vylepšenou optikou sú už štandard, nehovoriac o Nokii Pure View. Výhodou ale je, že mobil oproti kompaktu ponúka aj temer nepreberné možnosti softvérovej správy a úpravy obrázkov. Jednou z najlepších aplikácií, ktorá veľmi jednoducho zmení snímku na nepoznanie aj bez znalostí z oblasti fotografie, je Pixlr-o-matic.

Na úvodnej obrazovke sa najprv zvolí, či sa ide urobiť nová fotografia a spustí sa aplikácia fotoaparátu. Alebo sa rovno upravuje už uložený obrázok. Editácia sa skladá z troch vrstiev. Pridáva sa filter s rôznou intenzitou a tónom farby, špeciálny grafický efekt a nakoniec orámovanie a textúra. Pixlr-o-matic vyniká dvoma vecami. Prvou je jednoduchosť. Spomínané zmeny sa jednoducho menia posunom v menu filtrov v spodnej časti obrazovky a okamžite sa aplikujú na fotografiu.

Fotografia tak môže mať napríklad béžový nádych s iskrami a rám zašpineného kinofilmu. Hore je aj tlačidlo na náhodný výber všetkých troch krokov, takže nie je nevyhnutné sa s každým obrázkom dlho babrať. Nakoniec sa upravená fotografia uloží vo vybranej veľkosti, prípadne sa zdieľa na sociálne siete alebo e-mail. Dá sa tiež uploadnuť na službu imm.io, ktorá vytvorí internetový link k fotografii a ten sa už dá poslať akokoľvek a kamkoľvek.

pixlromatic_1_google

         

pixlromatic_2_google

        

pixlromatic_3_google

Druhou hlavnou devízou aplikácie je rozmanitosť. Hneď po inštalovaní sú na výber desiatky odtieňov, filtrov, rámov a efektov. Jednoduchým kliknutím na ikonku kinofilmu v hornej časti displeja sa otvorí malý „Pixlr-o-matic obchod“ odkiaľ sa potom bezplatne sťahujú ďalšie tucty filtrov a efektov. Spolu ich je toľko, že existujú dva milióny kombinácií ako upraviť jediný obrázok.

Pixlr-o-matic je bezplatne dostupný pre iOS aj Android, existuje aj verzia pre prehliadač Chrome a v neposlednom rade sa dá vyskúšať aj na webe.

appka dna appstore

         

appka dna google play 3

 

Foto v článku a na titulke - Google

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Appka dňa, iOS

Diskusia (0 reakcií)