Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Pre fanúšikov zliav

21.08.2012, 12:00 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Zľavoid zbiera ponuky viacerých portálov, Thapir to skúša s mapami a rozšírenou realitou

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy

Appka dňa

Každý, kto rád nakupuje s pocitom, že ušetril, zrejme odoberá newsletter aspoň jedného zľavového portálu. Zľavová mánia nenechala chladnými ani tvorcov aplikácií pre smartfóny. V e-shopoch je ich viacero, líšia sa rozsahom funkcionality ako aj databázy vychytávok.

Napríklad Zľavomat je smartfónová obdoba rovnomenného webu. Appka zobrazuje aktuálne zľavy so všetkými informáciami, ktoré má portál aj na internetovej stránke: cenu, výšku zľavy a úsporu ako aj čas ostávajúci do vypršania zľavy. Ponuky si možno prezerať všetky naraz, alebo v dvoch samostatných kategóriách - cestovanie a tovar -, podľa zvoleného (krajského) mesta.

Kto má na Zľavomate účet, môže sa naň cez smartfónovú appku aj prihlásiť. Info o zľave možno poslať e-mailom, alebo zdieľať na Facebooku. Akurát za kupón možno v prípade záujmu zaplatiť len prevodom. Appke zatiaľ chýba napojenie na e-bankingové systémy.

zlavomat1 220

Zdroj: App Store

 

zlavomat2 220

Zdroj: App Store

 

zlavomat3 220

Zdroj: App Store

apkka app store appstore 1

 

appka dna google play 1

 

appka ovi store

Ak chcete na jednom mieste mať zľavy z viacerých portálov, vybrať si môžete jednu z agregačných aplikácií. Napríklad cez tú s názvom Zlavy sa dostanete k ponuke portálov Morezliav.sk, Zlavadna.sk, Zlavopolis.sk či Hyperzlava.sk. Zľavy si možno zobraziť podľa (krajských) miest alebo v špeciálnej cestovateľskej kategórii.

Po kliknutí na konkrétnu položku sa zobrazí jej popis, cena a výška zľavy. Záujemcov o doplňujúce informácie a objednávku posunie appka na web príslušného portálu. Aplikácia Zlavy je dostupná pre iPhone/iPad, v optimalizovanej verzii pod názvom Zoznam zliav aj pre Android. Podobnú agregátorskú funkcionalitu pre androidové zariadenia ponúka napríklad aj Zľavoid.

zlavy1 220

Zdroj: App Store

 

zlavy2 220 (2)

Zdroj: App Store

 

zlavy3 220 (2)

Zdroj: App Store

apkka app store appstore 2

 

appka dna google play 2

Niektoré zľavové aplikácie vedia pracovať aj s GPS polohou používateľa. Na mape - a, samozrejme, v zozname - mu poskytujú prehľad zliav kaviarní, reštaurácií či predajní, ktoré sa aktuálne nachádzajú v okolí používateľa. Autori appky Thapir dokonca experimentujú s rozšírenou (augmented) realitou cez kameru mobilu.

Thapir sa nespolieha na databázy zľavových portálov. Diskontné ponuky sa jeho autori snažia vyhľadávať vo vlastnej réžii. Zatiaľ je k dispozícii len pre applovské zariadenia.

thapir1 220

Zdroj: App Store

 

thapir2 220

Zdroj: App Store

apkka app store appstore 3

Foto na titulke - SITA/AP // Foto v článku - App Store

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Appka dňa